Za poslednú dekádu nás viac ako prekvapil úbytok kvalitných komédii, ktoré sa dostávajú do našej pozornosti. Preto sme zostavili akýsi TOP TEN rebríček komédii za posledných 10 rokov, v ktorom si každý musí nájsť to svoje. 

The Intouchables – Nedotknuteľní

Francúzska komédia je asi to najlepšie, čo vyprodukoval starý kontinent. Ide o skutočný príbeh. Philippe je od krku dole ochrnutý muž, ktorý si za svojho opatrovateľa vyberie na prvý pohľad tu najmenej vhodnú osobu – Drissa. Driss je produktom parížskeho predmestia, čerstvo prepustený z basy. Vlohy pre opatrovanie má asi také ako bezruký pre onaniu. Napriek tomu so zhostí role svojským spôsobom a medzi mužmi vznikne priateľstvo, ktoré prinesie aj mnoho komických situácií.

Vlk z Wall Street

Ďalší film inšpirovaný skutočným príbehom tentokrát z dielne Hollywoodu. Leonardo DiCaprio v úlohe bezcharakterného obchodníka z Wall street, ktorý žije zhýralým životom plným luxusu, drog a zábavy, je zárukou kvality. Tento film je vynikajúci po všetkých stránkach  a ak ste ho náhodou ešte nevideli, splňte si povinnosť čo najskôr, ľutovať nebudete.

Divoké historky

Možno menej známe, kvôli španielsko – argentínskej koprodukcii, ale o to lepšie. Šesť historiek, v ktorých je plno zvratov, prekvapení i komických situácií, stojí určite za pozretie. Nás osobne pobavil hlavne príbeh o dvoch znepriatelených vodičoch v pustatine a lietadlo plné naoko cudzích ľudí, ktorých však niečo spája.

Vo štvorici po opici

Prebudíte sa po prehýrenej noci rozlúčky so slobodou, nepamätáte si absolútne nič a k tomu je nezvestný ženích. To je tak v skratke zápletka tejto komédie, počas ktorej by ste sa podľa výskumu mali zasmiať dva a pol krát za minútu.

The little death

Názov filmu, ktorý je austrálskym slangovým výrazom pre orgazmus napovedá, o čo v tomto filme pôjde –  o niekoľko príbehov dvojíc, ktorých základom je vždy zvláštny fetiš a o ich snahe dosiahnuť vrchol či spestriť si svoj posteľný život. Ide o ten typ filmu, kde musíte možno prečkať začiatok, položiť sa do jednotlivých príbehov a odmena v podobe zaujímavého filmového zážitku sa dostaví.

Yes man

Jim Carrey jednoducho nemôže v tomto rebríčku chýbať. Film je o sklamanom, do seba utiahnutom chlapovi, ktorý sa snaží zmeniť svoj život tým, že na všetky otázky vo svojom živote odpovedá kladne. Výsledky sú spočiatku rozpačité, no postupne sa mu začína táto taktika vyplácať a zároveň prinášať mnoho vtipných situácií.

Kopačky

Prvý a podľa mňa najlepší scénar Jasona Segela (pre mnohých známy ako Marshall zo seriálu How I met your mother), v ktorom si zahral aj hlavnú rolu. Peter píše hudbu pre populárny seriál a k tomu chodí s jeho najväčšou hviezdou. Naoko skvelý život sa však zmení po nečakaných kopáčkách, po ktorých sa mu zrúti celý život. A to najhoršie ho ešte len čaká. Komédia plná skvelých dialógov vám na gauči opakovane zaručí krčenie od smiechu.

Skús ma rozosmiať

Adam Sandler ako plastický chirurg, ktorého vlastné klamstvá kvôli mladšej priateľke privedú do situácie, kde musí požiadať svoju asistentkum aby hrala na dovolenke jeho fiktívnu manželku, s ktorou je akože v rozvodovom konaní a navyše aj s dvomi deťmi.

Deadpool

Zástupca komixového sveta Marvel do tohoto rebríčku určite patrí, a to z jediného dôvodu. Nie je to klasický hrdina, na akého sme v tomto žánri zvyknutí. Oplzlý, sarkastický, s nevyberaním správaním. No na druhú stranu o to zábavnejší. Určite stojí za pozretie.

Ted

Príbeh o tom, ako sa malému chlapcovi splní sen a jeho plyšový macko obživne. Znie to ako rozprávka, no opak je pravdou. Macko však nie je prototypom milého zvieratka. Skôr by sa dal opísať ako buran holdujúci tráve a devám ľahkých mravov. Vo filme sa nachádza podľa mňa najlepší filmový pohovor do zamestnania všetkých čias (viď nižšie).

Zdroj a Foto: Youtube.com