Autá sú, rovnako ako ženy, neodmysliteľnou súčasťou mužského vesmíru. Prečítajte si 11 najlepších citátov od legiend automobilového sveta, akými sú Henry Ford, Ayrton Senna, James Hunt, či Niki Lauda.

 

Henry Ford

Legendárna osobnosť automobilového priemyslu. Založil tri automobilky, ale prvé dve vyrábali autá len pre pár vyvolených, s čím Henry Ford nesúhlasil a založil aj svoju tretiu spoločnosť Ford Motor Company a v nej ako prvý vyrábal autá na montážnej linke, čo umožňovalo sériovú výrobu automobilov ako ju poznáme dnes.

“Skutočne ideálny manžel je ten, ktorý sa ku svojej manželke správa tak ako ku svojmu novému autu.” – Henry Ford

Dale Earnhardt

Americký profesionálny pretekár, ktorý patrí od roku 2010 do Siene slávy NASCARU. V roku 2001 zahynul vo veku 49 rokov priamo na trati počas okruhu Daytona 500.

“Víťaz nie je ten s najrýchlejším autom, ale ten, kto odmieta prehrať.” – Dale Earnhardt

Damon Hill

Bývalý britský profesionálny pretekár a víťaz Formuly 1 z roku 1996. Patrí mu svetový unikát, že ako jediný syn Majstra sveta v F1 dokázal taktiež získať prvenstvo na týchto pretekoch. Jeho otec Graham Hill triumfoval v F1 v rokoch 1962 a 1968.

“Víťazstvo je všetko. Jediný, kto si na vás spomenie, keď skončíte druhý, je vaša žena a váš pes.” – Damon Hill

Ayrton Senna

Brazílska legenda Formuly 1, ktorú Senna vyhral trikrát vo svojej kariére. Vo veku 34 rokov zahynul po nehode na trati v San Maríne.

“Skončiť druhý znamená byť prvým z tých, ktorí prehrali.” – Ayrton Senna

Hunter Thompson

Americký novinár, žurnalista a spisovateľ, ktorý kvôli jednému zo svojich románov viac než rok cestoval so slávnym motorkárskym gangom Hells Angels.

“Rýchlejšie, rýchlejšie, rýchlejšie, kým vzrušenie z rýchlosti neprekoná strach zo smrti.” – Hunter Thompson

Jeremy Clarkson

Britský novinár a žurnalista, ktorý sa špecializuje na motorizmus. Účinkoval tiež v známej televíznej relácii Top Gear.

“Rýchlosť ešte nikdy nikoho nezabila, náhle znehybnenie… to je to, čo ťa dostane.” – Jeremy Clarkson

Juha Kankkunen

Niekdajší fínsky jazdec rally, ktorý je štvornásobným majstrom sveta v rally. Jeho profesionálna pretekárska kariéra trvala dlhých 23 rokov a právom mu patrí označenie legenda.

“Rýchlosť bola v poriadku, len zákruta bola príliš tesná.” Juha Kankkunen

Hans- Joachim Stuck

Bývalý nemecký profesionálny pretekár, ktorý jazdil 5 rokov aj vo Formule 1. Od roku 2012 je prezidentom Nemeckej asociácie motoristického športu.

“V období, keď som pretekal, bol se* bezpečný a pretekanie nebezpečné. Teraz je to naopak.” Hans-Joachim Stuck

Jackie Stewart

Škótsky pretekár, ktorý trikrát získal titul Majstra sveta vo Formule 1 a patrí medzi najväčšie osobnosti motošportu vôbec. Po skončení kariéry bojoval za väčšiu bezpečnosť jazdcov F1.

“Prechádzať zákrutou vo Formule 1 je ako keď privádzate ženu k orgazmu.” Jackie Stewart

James Hunt

Britský jazdec, ktorý vyhral v roku 1976 titul Majstra sveta vo Formule 1 a pár sezón súperil o prvenstvo s Nikim Laudom. Práve on a jeho búrlivý život kombinovaný s neuveriteľným talentom stáli za tým, že sa Formula 1 stala slávnou a dostala sa aj do televízie. V roku 1993 zomrel na infarkt.

“Do čerta s bezpečnosťou, ja chcem pretekať!” James Hunt

Niki Lauda

Trojnásobný šampión F1 sa medzi legendy auto-moto športu zaradil nielen pre svoju vynikajúcu jazdu, ale taktiež pre nezdolný charakter, ktorý preukázal v roku 1976, keď len o vlások unikol smrti v horiacom monoposte, ale už o šesť (!) týždňov znovu pretekal napriek popáleninám a zraneniam. Jazvy z tejto nehody mu ostali dodnes.

“Na svete sú dôležitejšie veci ako titul majstra sveta, napríklad zostať nažive.” – Niki Lauda

Trailer na film Rivali (o nehode Nikiho Laudu)

Zdroj: Youtube.com | Foto: Tumblr.com