Každý vie, že život nám často krát uštedrí kopanec, ktorý nás zrazí poriadne k Zemi. My sa ale s týmito polenami osudu musíme vysporiadať sami, niektorí to zvládnu, iní nie. Tohto muža ale životné utrpenie doslova poháňalo a vykresalo z neho skutočného hrdinu.

Kali Muscle sa narodil v Californii v roku 1975. Vyrastal v neúplnej rodine s mamou a nevlastným otcom vo štvrti, v ktorej prekvitala kriminalita. Jeho mladosť úzko súvisela s pôsobením pouličných gangov, čo vyvrcholilo situáciou, keď si do triedy základnej školy priniesol zbraň. V očiach rodiny bol tento mladý černoch zatratený a označovaný ako čierna ovca rodiny. Bol pre nich ten, kto môže za všetko zlé v rodine a patrične mu to dávali najavo. Okrem fazule k obedu totižto Kali nikdy nečakal od rodičov viac.

Únik z ťažkej reality Kali začal hľadať v športe. Počas štúdia vynikal najmä v rugby a wrestlingu. Dokonca sa zamestnal aj vo fitness centre. Svetlé chvíle ale začiernila zlá finančná situácia a tragédia. Úmrtie brata bolo len otázkou času. Jeho život bol paradoxne ukončený zastrelením vlastnou zbraňou. Nasledovalo obdobie, keď Kali už nemal pomaly čo vložiť do úst a vtedy mu bol najväčšou oporou jeho tréner, ktorý mu finančne dopomáhal a dokonca ho obdaril drahocennou radou do života: „Muž by mal robiť všetko pre to, aby v tomto svete prežil”. Túto múdrosť ale Kali zle pochopil, jeho život bol totižto natoľko poznačený kriminálnou činnosťou, že inú cestu k úspechu ani nevidel.

The Kali Muscle bol zatknutý pri ozbrojenej lúpeži a následne bol odsúdený na 7 rokov v najprísnejšej a zároveň najnebezpečnejšej väznici Severnej Ameriky. Ak by vás mali niekde zavrieť, tak sa budete modliť, aby to nebolo do pekla s názvom San Quentin. Tam sa Kali ocitol a nakoniec si medzi najväčšími monštrami Zeme odsedel až 11 rokov.

Kali vedel, že ak chce prežiť v jame plnej levov, musí si v base vybudovať patričný rešpekt. V San Quentin sa väzni členili do skupín, najčastejšie podľa rás. Každá rasa sa snažila presadiť svoju moc a preto nebolo prekvapením, že jednotlivé rasy si každým dňom šli po krkoch.

Jedinou záchranou bolo pre Kaliho cvičenie. Jeho najväčší fyzický rast začal práve v období za mrežami. Mal totižto dve možnosti: buď sa z neho stane monštrum a podarí sa mu odsedieť si trest bez ujmy na zdraví alebo sa podvolí a stane sa obeťou násilia. Bojovníci sa ale nevzdávajú a Kali nebol výnimka. Nakoľko to ale so stravou nebolo vôbec ľahké, musel sa uspokojiť s tým najlepším, čo si vo väznici dokázal zaobstarať, presnejšie Duncanove tyčinky, veľké medové žemle, Rahmanové sladké bomby a tukové chleby.

So samotnými cvikmi to bolo spočiatku jednoduché, väznica disponovala hŕbou činiek a strojov, ktoré umožňovali zveľaďovať telesné schránky vrahov, zlodejov a psychopatov. Áno, šialená kombinácia, najmä z pohľadu dozorcov. Všetko sa zmenilo ale nariadením, ktoré viedlo k odstráneniu tohto náčinia. To ale Kaliho nemohlo zastaviť, a preto sa z ťažkých váh musel adaptovať na nový typ posilňovania. Kľúčom k úspechu boli cviky s vlastnou váhou, čiastočne za pomoci tréningových parťákov.

Kali po prepustení z väznice obrátil svoj život o 180 stupňov. Inšpiroval viacero ľudí a stal sa z neho fitness motivátor. Dokonca sa presadil aj do reklamy a hudobného klipu. Avšak na internete je tento muž označovaný ako steroidové monštrum. Kali tieto obvinenia popiera a tvrdí, že steroidy nikdy nebral. Dokonca na ponuku steroidov od spoluväzňa zareagoval takto: „Čo to sakra má byť? Aké steroidy? Ja som tu najväčší bastard z vás všetkých a žiadne pos*até steroidy som nikdy nemal a ani nepotreboval!”

A ak by vám náhodou chýbala poriadna dávka motivácie, The Kali Muscle sa spoločne s CT Fletcher postarajú o to, aby vám napumpovali konskú dávku adrenalínu do žíl:

Zdroj: gym-talk.com, YouTube.com | Foto: YouTube.com, Facebook.com