Zamysleli ste sa niekedy nad tým, prečo idú nezadané ženy vyslovene po ženatých mužoch? Prečo ich nezastaví ani manželstvo? Prečo im nevadí rozbiť niekomu dlhodobý vzťah alebo rovno rodinu? Odpoveď nájdete v nasledujúcich riadkoch od tých najkompetentnejších. 

Paula, 28 rokov

Som bývalá manažérka marketingovej komunikácie, z ktorej sa stala hudobníčka. Pána Ženatého som stretla približne pred rokom a pol, keď ma môj kamarát požiadal, aby som v ich novej kapele hrala na klávesy, ON hral na basgitaru.

Priťahoval ma, pretože bol veľmi zábavný, cool, štýlový, sladký, štedrý, milý, starostlivý, kreatívny a umelecký, nehovoriac o tom, že bol zvláštny a dobrodružný. Očividne medzi nami bola chémia. Spočiatku mi bolo nepríjemné, že je ženatý. Uisťoval ma, že jeho manželke to neprekáža, že majú “nepýtaj sa, nič nehovor” vzťah. Niekoľkokrát som navrhla, aby sme jej to povedali, no nemal dostatok odvahy. Nakoniec som mu uverila, presvedčil ma totiž, že jeho manželke to skutočne neprekáža.

Väčšinu času sme spolu trávili v parkoch mimo mesta alebo v našom skúšobnom štúdiu, kde sme spolu niekoľko mesiacov hrali. Bolo príjemné nebyť vo vzťahu, ktorý by bol stopercentne záväzný. To nám umožňovalo viesť voľnejší se*uálny život. Zároveň som sa cítila nie veľmi dobre, ako keby sa za mňa alebo za nás hanbil. Verila som mu, keď mi povedal, že ich vzťah bol monogamný, takže som sa nikdy necítila ako rozvracač ich domácnosti, ale stále som niesla ťarchu viny za jeho rozhodnutie nepovedať to jeho manželke.

Nakoniec sme jej to ale predsa len povedali. Ukázalo sa, že s tým nebola úplne OK. Ich vzťah skončil strašne. Povedal mi, aby som mu už nikdy nepísala, ani žiadnym iným spôsobom ho kontaktovala. Odvtedy som ho už nevidela. Už je to skoro rok. Stále mám za to všetko silný pocit viny. Teraz som však už v plne záväznom vzťahu s mužom, ktorý nie je ženatý, a som super šťastná.

Stereotyp “rozvracača rodiny alebo domácnosti” mi príde neadekvátny. Situácia bola oveľa komplikovanejšia, ako sa mohlo zdať. Iste existujú ľudia, ktorí nemajú najlepšie zámery, ale verím, že je ich len pár a sú ďaleko. Myslím, že tieto ženy, vrátane mňa, úprimne veria, že to môže fungovať bez toho, aby to niekoho ranilo. Úprimne im záleží nielen na manželovi, ale aj na jeho rodine. Len zriedkakedy majú úmysel ublížiť.

Simona, 28 rokov

Stretla som ho pred troma rokmi na služobnej ceste. V práci bol mojim mentorom, ktorý mi pomáhal. Len zopár ľudí vedelo, že je ženatý. Nikdy nenosil svadobnú obrúčku.

Bol to skutočný alfa samec. Bol inteligentný a sebaistý. Je o 10 rokov starší ako ja, čo ma na ňom priťahovalo. V práci ma zvykol chváliť. Cítila som za svoju prácu uznanie a cítila som sa viac kompetentná. Bol dosť tradične založený a cítila som sa s ním v bezpečí. Náš vzťah prešiel od mentora cez priateľa po milenca.

Po našom prvom bozku mi povedal, že je ženatý. Nemohla som tomu uveriť. Celý ten čas, čo sme boli spolu, mal manželku. Potom mi začal vysvetľovať, ako naňho jeho žena slovne útočí, bolo mi ho ľúto. Začala som ignorovať fakt, že je ženatý. Niekedy som však cítila, že je to nesprávne, že sme prekročili istú hranicu. Vzal ma do jeho domu, kde žil s manželkou (odsťahovala sa na druhý koniec štátu), cítila som sa tam nepríjemne. V tom dome som videla dôkazy o ich hádkach (diery v stene, zlomené zábradlie). Chcela som sa o neho postarať.

Náš vzťah bol náročný. Nemohli sme robiť to, čo robili ostatné dvojice. Stretla som niekoľko jeho kamarátov, ale on sa nikdy nechcel stretnúť s tými mojimi.

Skončilo to, keď som prišla na to, že všetky tie zlé veci, z ktorých obviňoval svoju ženu, robil tiež. Začal ma týrať verbálne, mentálne a emocionálne. Raz ma takmer počas hádky udrel do tváre, zablokovala som jeho úder a potom začal plakať. Veľa sa opíjal a keď bol opitý, vyhľadával bitky. Snažil sa ma nahovoriť na plastickú operáciu a hovoril, že som vyšinutá, keď som bola príliš nahnevaná. Chvíľu mi to trvalo, ale nakoniec som prišla na to, že on bol ten, kto bol šialený.

Definitívne som sa s ním rozišla, no asi po jednom týždni som sa s ním stretla, pretože stále plakal a ospravedlňoval sa. Nakoniec sme sa pohádali. Jeho ego jednoducho nebolo schopné prijať náš rozchod. Potreboval mať posledné slovo.

Po našom rozchode sa pokúšal dať veci do poriadku so svojou manželkou, avšak nedopadlo to dobre. Rýchlo si uvedomil, že žiadna normálna žena sa s ním a jeho egom nedá dokopy. Neznášam ho, je pre mňa už len nepríjemná spomienka na všetky moje chyby, ktoré som spravila. V tom čase som mala veľmi nízke sebavedomie, preto som s ním bola tak dlho.

Anna, 26 rokov

Šesť rokov po skončení strednej školy som mala aféru s mojim bývalým učiteľom telocviku. Na strednej po ňom všetky dievčatá doslova slintali, bol vysoký, silný, atletický, s modrými očami. Myšlienka, že som bola o toľko mladšia, spôsobovala, že som ho chcela ešte viac. Keď som mala 17, tak som fantazírovala, že sme si to po hokejovom tréningu spolu rozdali v jeho kancelárii. Všetky sme vedeli, že je ženatý. Šepkalo sa, že jeho prvé dieťa prišlo na svet akurát v tom čase, keď som končila strednú školu. Aj tak som flirtovala a cítila ten malý oheň počas očného kontaktu. Ale to bolo tak všetko, pretože som sa chystala odísť na vysokú. Keď som mala 18, on mal 30 až 32 rokov, takže bol na vrchole zvodnosti.

O niekoľko rokov som ho teda rozhodla kontaktovať. Bola som šokovaná, keď súhlasil s tým, že budeme spolu v kontakte. Spýtal sa ma, či by som prišla počas vyučovacích hodín oblečená v mojej starej hokejovej sukni. Bola to presne tá vysnívaná situácia. Bol to ten muž, ktorý mi z telesnej dal B+ za to, že som nebežala dostatočne rýchlo.

Stretol sa so mnou a kamarátmi, ktorí tiež chodili na tú istú strednú. Pamätám si, ako som nastupovala do jeho auta. Správal sa ako slobodný muž, ktorý sa vôbec nehanbil za to, že bol von so svojimi bývalými žiakmi.

Naša aférka trvala asi 4 mesiace. Zopárkrát sme mali aj s*x. Realita však bola odlišná od fantázie. Nebolo to také úžasné, ako som si predstavovala. Mal ženu a dve deti. Jeho manželka bola fitness modelkou. Robili sme to v posteli v jeho dome počas toho, ako jeho žena chodila trénovať. Niekedy odo mňa chcel, aby sme sa stretli na toalete v reštaurácii, kde bol so svojou ženou. Cítila som sa zle a nepríjemne, bola som ako doplnok. Mohla som povedať nie, ale v tom čase som bola mladá a predstava, že má o mňa záujem muž, o ktorom sme na strednej všetky snívali, mi dávala pocit, že som na vrchole. Pravdou však bolo, že 6 rokov po strednej to už nikoho nezaujímalo. Ľudia sa vo svojich životoch posunuli ďalej. Zabudli na nášho telocvikára a celá tá myšlienka sa stala úbohou.

Prestala som ho mať rada, stal sa z neho sentimentálny, otravný a zúfalo sa snažil vyhnúť sa svojmu súčasnému manželskému životu a narušiť môj. Stratila som o neho záujem, už to viac nebol ten cool a se*y chlap. Bol to len obyčajný telocvikár, ktorý bol otrasný k manželke aj dvom synom. Mám na lepšieho.

Foto: depositphotos.com