Brazílsky ostrov s názvom Ilha de Queimada Grande, alebo jednoducho Hadí ostrov, by ste si za dovolenkovú destináciu nezvolili ani v najhorších snoch. Na jednom štvorcovom metri tu môžete totiž nájsť až päť smrteľne jedovatých hadov, ktorých uštipnutie zabije dospelého muža do jednej hodiny! 

Tento ostrov patrí medzi najnebezpečnejšie miesta na zemi a nachádza sa južne od brazílskeho veľkomesta Sao Paulo. Najväčšie zastúpenie v rámci obyvateľstva zvieracej ríše tu má Bothrops insularis, po našom tzv. zlatá zmija. Tá patrí k najviac jedovatým hadom na svete a dorásť môže do veľkosti viac ako jeden meter (cca 120 centimetrov). S výnimkou tohto ostrova ju nenájdete už nikde inde na svete a momentálne sa tam nachádza vyše 2000 kusov tohto vzácneho hada.

Na Hadí ostrov je vstup bežným ľuďom prísne zakázaný a vstúpiť tam môže len špeciálne námorníctvo spoločne s vedcami, ktorí tieto druhy už niekoľkokrát podrobili skúmaniu. Aj napriek tomu, že to v súčasnosti vyzerá taktiež hrozivo, tak kedysi bolo týchto hadov ešte dvakrát viac. Kvôli vzájomnému kríženiu a nedostatku potravy sa však ich počet zredukoval na polovicu. Ešte viac zaujímavostí sa môžete dozvedieť v nasledujúcom krátkom dokumente.

Hadí ostrov dokument

Foto|Video: YouTube/Toptrendingcz