Táto pätica chlapov sa preslávila nielen vďaka svojim výnimočným športovým úspechom, ale taktiež sa každý z nich dostal na titulky bulvárnych časopisov potom, čo začal randiť so ženou svojho spoluhráča.

 

Brendan Shanahan, rok 1994

Nebyť aféry so spoluhráčovou ženou, možno by Shanahan Blues nikdy neopustil a nezažil by najlepšie roky kariéry v Red Wings.

Brendan Shanahan v roku 1994 pôsobil v tíme NHL St. Louis Blues a potom, čo vedenie klubu zistilo, že Shanahan randí s manželkou spoluhráča Craiga Janneyho, tak Janneyho vytrejdovalo do San Jose. Atmosfére v kabíne to však nepomohlo a o rok neskôr sa sťahoval aj Shanahan, ktorý si ex-manželku spoluhráča vzal za ženu a má s ňou tri deti.

John Harkes, rok 1998

John Harkes mal byť na MS 1998 vo Francúzsku kapitánom výberu USA, kvôli afére si na prestížnom turnaji nakoniec vôbec nezahral.

Americký futbalista John Harkes je prvým americkým futbalistom, ktorý skóroval v anglickej Premier League, ale v roku 1998 ho napriek tomu, že bol kapitánom USA, hlavný kouč vyradil zo zostavy pre MS vo Francúzsku. Až v roku 2010 vyšlo najavo, že Harkes dostal vyhadzov od hlavného kouča kvôli romániku so ženou svojho vtedajšieho reprezentačného spoluhráča Erica Wynaldu.

Pavel Bure, rok 2000

Mogiľnyj, Bure a Fjodorov v čase, keď ešte “Útok snov” nerozbila ruská tenistka.

Sergej Fjodorov, Pavel Bure a Alexander Mogiľnyj spolu hrávali nielen v reprezentačnom drese ruskej “Zbornej”, ale ešte predtým, ako naskočili do NHL, boli spoluhráčmi v tíme CSKA Moskva, kde vytvorili tzv. Útok snov. Na prelome tisícročí však prví dvaja spomenutí hokejisti randili s ruskou tenistkou Annou Kurnikovovou. Sergej Fjodorov s ňou randil prvý a tvorili verejne známy pár, ale následne prepukla na verejnosť správa, že Kurnikovová randí s Burem, s ktorým sa v roku 2001 dokonca zasnúbila. Fjodorov a Bure od tohto incidentu spolu údajne nikdy neprehovorili.

John Terry, rok 2009

Aféra Johna Terryho sa prevalila necelý rok potom, čo získal cenu Otec roka.

Najznámejším prípadom “nevery v kabíne” je prípad z roku 2009, kedy kapitán londýnskej Chelsea John Terry začal randiť so snúbenicou spoluhráča Waynea Bridgea, ktorý tím opustil a prestúpil do Manchestru City. V nasledujúcom vzájomnom zápase dokonca Bridge odmietol Terrymu podať ruku. Zaujímavosťou je, že aj Johnov starší brat Paul urobil to isté v roku 2011, keď hral v nižšej futbalovej súťaži za Rushden & Diamonds FC a randil s priateľkou spoluhráča Dalea Robertsa, ktorý po tomto zistení dokonca spáchal samovraždu vo veku 24 rokov.

Mauro Icardi, rok 2013

Mauro Icardi už v drese milánskeho Interu.

Argentínsky futbalista Mauro Icardi v roku 2013, keď ešte hrával za Sampdoriu, začal randiť s manželkou svojho vtedajšieho spoluhráča a krajana Maxiho Lopéza. Argentínčanka Wanda Narra napokon Lopéza opustila a s Icardim uzavrela manželstvo, ktoré trvá dodnes.

Foto: Tumblr.com