Viete, ako sa hovorí – radšej byť smutný v Mercedese, ako byť veselý v autobuse. Ktovie, či by s tým súhlasili aj najväčší boháči tejto planéty. Pravdou však je, že svoj majetok sa snažia zveľaďovať a žiaden z nich sa ho zatiaľ nezriekol, aj keď viacerí venujú značné čiastky na charitu.

Rebríček najbohatších mužov sveta s pomocou dát spoločnosti Bloomberg zostavil Busines Insider. My vám ponúkame jeho TOP pätku. Možno vás prekvapí, že všetci, ktorí sa v nej ocitli, si na svoje bohatstvo zarobili vlastnou prácou. Ľudia s originálnou myšlienkou či prevratným nápadom tak vytlačili takzvaných „dedičných“ miliardárov, ktorí mali len to šťastie, že sa narodili do správnej rodiny. Čo naopak neprekvapí, medzi päťkou najbohatších nie je ani jeden Slovák či Čech. A dosť sa obávame, že ak by sa tam nejakou náhodou aj ktosi ocitol, nebude to ani jeho vlastným pričinením a ani vďaka dedičstvu po úspešných rodičoch.

5. AMANCIO ORTEGA

Tento Španiel je majiteľom mnohých značiek, z ktorých k najznámejším patrí určite Zara. Na pozíciu piateho najbohatšieho muža sveta sa dostal, keď v januári zomrel zakladateľ IKEA Ingvar Kamprad.

4. MARK ZUCKERBERG

Jeho majetok sa pohybuje okolo 80 miliárd dolárov. Rovnako ako Buffet a Gates, aj on sa rozhodol postupne rozdať polovicu svojho majetku na charitu. Zakladateľ Facebooku má v súčasnosti problémy, ktoré súvisia s únikom osobných údajov približne 87 miliónov používateľov tohto najrozšírenejšieho sociálneho média na svete.

3. WARREN BUFFET

Riaditeľ Berkshire Hathaway, pod ktorý patrí množstvom firiem. Holding vlastní aj minoritné podiely v spoločnostiach, ako je Coca-Cola či Apple.

2. BILL GATES

Býval najbohatším človekom na svete, teraz je o celých tridsať miliárd dolárov chudobnejší než Bezos. Hoci Gates už takmer dvadsať rokov softwarový gigant Microsoft neriadi, stále zostáva členom jeho predsedníctva.

1. JEFF BEZOS

Zakladateľ spoločnosti Amazon začínal v roku 1994 vo svojej garáži. Pôvodne sa zameriaval len na knihy, dnes však Amazon doručuje absolútne všetko, pričom výnimkou nie je ani jedlo pomocou dronov. Majetok Jeffa Bezosa predstavuje 121 miliárd dolárov.

Zdroj: forbes.com | Foto: Instagram, Facebook