Na svete existujú oblasti, o ktorých sa medzi bežnými ľuďmi vedú iba dohady o tom, čo sa v nich skutočne ukrýva. Zoznámte sa s TOP 5 miestami sveta, ktoré majú ten najvyšší stupeň ochrany!

Na obľúbenom YouTube kanáli Top Trending CZ sa objavilo veľmi zaujímavé video, ktoré ukazuje TOP 5 najstráženejších miest sveta. Na piatu priečku tvorcovia zaradili nedobytnú pevnosť v štáte Kentucky v USA, číslo 4 obsadila rieka s prezývkou “rieka života a smti”, ktorá sa nachádza na hranici medzi Čínou a Severnou Kóreou. Aj tretie miesto patrí USA a konkrétne ide o vojenskú základňu neďaleko Colorada.

Asi najprekvapujúcejším je miesto 2, na ktorom je Svalbard Global Seed Vault. To je nórska banka, v ktorej sú ukryté semená všetkých známych rastlín sveta. Je označovaná za tzv. Noemovu archu, ktorá má ochrániť život našej planéty počas možnej apokalypsy. Na prvom mieste sa nachádza záhadná a dnes už legendárna Area 51 v USA. Bližšie informácie k jednotlivým miestam si môžete pozrieť vo výbornom videu nižšie.

TOP 5 najstráženejších miest sveta

Foto|Video: YouTube