Ak by sme si predstavili internet ako reálny svet, YouTube by bol asi jeho hlavným mestom. Vďaka tomuto portálu počúvame hudbu, zabávame sa alebo sa na svojich obľúbených kanáloch dozvedáme nové informácie.

Mnohí zarábajú na YouTube veľké peniaze, pričom z niektorých z nich sa stanú doslova celebrity, akou je aj napríklad chlapík vystupujúci pod prezývkou PiewDiePie. Existujú však i YouTuberi, ktorí na trendy nehľadia a žijú si svojim vlastným životom v špinavých a temných uličkách virtuálneho vesmíru. My sme ich ale prehľadali a prinášame vám výber toho najdivnejšieho. To, čo teraz uvidíte, už z pamäti nikdy nedostanete.

1. Whitney Wisconsin

Jedna z najčastejších rád pre tých, ktorí chcú rozbehnúť kariéru na YouTube, je venovať sa tomu, čo vás baví. Kým ostatní si to vyložili ako videohry alebo fashion vlogy, toto dievča má iné koníčky. Vo svojom neslávne známom videu pokojne vysvetľuje, prečo je dobré užívať si so psom. Nie, nerobíme si srandu. Pôvodné video už síce YouTube vymazal, ale z internetu nič len tak bez stopy nezmizne.

Whitney prezrádza 10 dôvodov, prečo by to dievčatá mali skúsiť so psom. Ako argumenty uvádza napríklad to, že psí jazyk sa dostane na miesta, kde to ľudský nedokáže, alebo že ženy v starovekom Grécku to robili tiež. Za výhody považuje, že so psom nemôže otehotnieť, že je jej štvornohý spoločník stále pri nej, alebo že v niektorých krajinách je styk so psom legálny.

Tak čo, už je vám zle? My sme vás varovali 😛 Celé video mladej dievčiny si môžete pozrieť na tomto odkaze.

whitney wisconsin

2. HowToBasic

Dnes už populárny kanál s viac ako 11 000 000 odberateľmi pozná takmer každý. Anonymný exot so svojou kuchárskou šou vždy príde s niečím, čím prekoná vaše najhoršie očakávania. Neodporúčame osobám so slabým žalúdkom a každému, kto je háklivý na plytvanie jedlom.

3. Benjamin Bennet

Ešte viac nepochopiteľné ako tento YouTuber je počet jeho odberateľov. Takmer 166 000 ľudí baví pravidelne sledovať jeho videá, v ktorých… len sedí a usmieva sa do kamery. Vážne, Benjamín sa v každom videu 4 hodiny takmer nepohne a neprehovorí. Možno by to pôsobilo nevinne, ak by týchto videí nenahral už 280 a jeho úsmev nebol skôr desivý ako priateľský. V jednom pamätnom videu sa nepohol dokonca ani vtedy, keď sa do jeho domu pokúšal vlámať zlodej. Schválne, či ho zvládnete sledovať až do konca. Pokus o vlámanie začína v čase 2:36.

4. Cyriak

Tento animátor vie, ako diváka vyviesť z miery. Jeho kanál je plný tých najdivnejších videí, aké si dokážete predstaviť. Opakujúce sa animácie a veselá hudba tvoria niečo, čo by ste si osamote doma v noci púšťať nemali.

5. Poppy

23-ročná americká speváčka, vlastným menom Moriah Rose Pereira, začala svoju kariéru pred pár rokmi práve na YouTube. Nevinne vyzerajúce dievča s imidžom porcelánovej bábiky vám naženie husiu kožu. Jej videá sú jednoduché, krátke a o to desivejšie. V tomto sa vás Poppy pokúša utešiť a tvrdí, že všetko bude v poriadku. Veríte jej?

BONUS: Drugslab

Tento YouTube kanál sa od predošlých líši. Nie je úchylný ani nevyvoláva hrôzu, ale bola by škoda ho nespomenúť. Holandská edukačná show sa venuje vzdelávaniu o drogách a ich účinkoch na ľudské telo. V každom videu jeden z moderátorov vyskúša nejakú zo známych drog a vy tak môžete sledovať, ako sa jej účinky prejavujú. V priloženom videu si môžete pozrieť, ako sympatická Holanďanka oslavuje biele Vianoce s kokaínom.

Zdroj | Foto: YouTube