V dnešnej internetovej dobe je bežná vec, že najčastejším spôsobom komunikácie medzi pohlaviami je online písanie. Urobili sme si menší prieskum medzi slečnami či lifestyle magazínmi a vybrali sme 5 najväčších chýb, ktoré robia muži pri online komunikácii so ženami. 

 

Emotikony

Emotikony alebo “smajlíci” sú bežnou súčasťou takmer každej neformálnej komunikácie. Stále sa však nájde veľa chlapov, ktorí ich používajú prehnane veľa, prípadne veľmi nesprávne. Ak ju chcete rozosmiať vtipnou story, je určite fajn dať na konci smajla plačúceho od smiechu. Pri otázke o tom, aký mala deň, je to už však trošku “mimo”. Menej je viac.

Rýchle odpovedanie na správy

Asi v každom článku zameranom na online balenie báb možno nájsť frázu, že danú slečnu treba nechať dýchať. Neodpíšte jej vždy hneď, nech má čas rozmýšľať, nech má čas na to, aby ste jej začali chýbať a aby vaše okamžité odpovede nebrala ako samozrejmosť. Neodporúčame to však s čakaním zase extrémne preháňať, pretože po pár dňoch sa vám ľahko môže stať , že na to jednoducho zabudnete a ono sa potom dosť ťažko vysvetľuje, že ju fakt máte rád, len ste skrátka celý mesiac nemali čas/internet/elektrinu atď. 😀

Dĺžka správy

Určite ste si už veľakrát všimli aj vy, že ak niekomu pošlete dlhšiu správu, zväčša odpíše len na tú poslednú vetu/časť/otázku. Ľudia dnešnej doby nie sú veľmi zvyknutí a ochotní čítať dlhé texty, ženy nevynímajúc. Preto sa radšej uspokojte s kratšou verziou správy. V jednom zahraničnom magazíne sa dokonca objavuje rada, že ak chcete ženu pri online komunikácii dobre zaujať, je vhodné písať kratšie správy než ona.

Vtieranie sa

Hoci sa nám tomu nechce veriť, vraj stále existujú muži, ktorí sú schopní žene pri neodpovedaní písať: Halooooo, prečo neodpsiuješ, kde si a podobne. Ak by ste fakt predsa len niekedy pocítili nutkanie niečo takéto slečne poslať, okamžite si to vyhoďte z hlavy a už NIKDY to nerobte. Nikdy! Je to hanba nielen pre vás, ale pre celé mužské pokolenie.

Gramatika

Vo viacerých výpovediach žien o tom, čo neznášajú pri online komunikácii, sa na popredných miestach objavuje zlá gramatika. Ak spisovná slovenčina nie je vašou silnou stránkou a napriek tomu chcete zaujať ženu, ktorá má aj niečo v hlave a nielen vlhko v rozkroku, možno by nebolo na škodu skúsiť si jeden deň niečo pogoogliť o pravidlách slovenského jazyka a odstráňiť aspoň tie najväčšie gramatické hrubice.

Zdroj: Muzskysvet.sk | Foto: Pixabay.con