Pár rokov dozadu nebola v každej domácnosti ani pevná linka, dnes si nevieme predstaviť človeka, ktorý by nemal mobil. Tieto malé elektronické škatuľky sa stali významnou súčasťou našich životov, pri niektorých až príliš veľkou súčasťou, ale o tom radšej inokedy. Staráte sa však o svoj milovaný mobil dobre? Ak si nie ste istý, prečítajte si 7 najväčších chýb, ktorých sa všetci dopúšťame pri ich používaní! 🙂 

 

1. najčastejšia chyba: Nikdy nevypínať telefón

Nič nie je schopné pracovať non-stop. Ani auto, ani človek, ani telka, či notebook a výnimkou nie je ani telefón. Dajte mu občas oddýchnuť a vypnite ho. Odporúča sa vypínať mobil aspoň na hodinku-dve týždenne.

2. najčastejšia chyba: Nevypínať zbytočné aplikácie

Väčšina z nás má zapnuté v telefóne všetko, čo sa dá a to nepretržite. Nie je potrebné mať WI-FI 24 hodín denne a ani nechať si zapnutý Bluetooth ešte týždeň potom, ako ste ho použili. Aplikácie alebo funkcie, ktoré nepoužívate, jednoducho vypnite. Baterke vášho mobilu to iba prospeje.

3. najčastejšia chyba: Používať mobil v nevhodných podmienkach

Chodievate von s mobilom v ruke a ste na ňom bez ohľadu na to, či je 30 stupňov pod nulou alebo naopak 40 nad ňou? Ak áno, skúste toto správanie obmedziť v rámci starostlivosti o svoj mobil. Máloktorý z nových telefónov je totiž stavaný na takéto podmienky a ak mu to budete robiť pravidelne, potom sa vám buď pokazí alebo nebude fungovať tak, ako by mal a ako by ste potrebovali.

4. najčastejšia chyba: Nabíjať telefón počas celej noci

Pozná to určite väčšina z vás. Idete si po celom dni ľahnúť a telefón dáte automaticky nabíjať bez ohľadu na to, koľko má baterka percent. Necháte ho na nabíjačke celú noc a ráno sa zobudíte s dobrým pocitom, keď vám displej ukazuje krásnych 100 percent. Realita je však taká, že takýto spôsob nabíjania vášmu telefónu výrazne škodí a dokonca, mobily pracujú lepšie, ak ich nabíjate len na 95-98%.

5. najčastejšia chyba: Nechávať telefón úplne vybiť

Veľa ľudí verí tomu, že najlepšie je nechať mobil úplne vybiť a potom ho znova naplno nabiť, aby fungoval lepšie. Ako sme už uviedli v bode 4, nie je dobré telefón nabíjať úplne na 100% a rovnako tak nie je dobré ani ho nechávať úplne vybiť. Batérie mobilov sú najvýkonnejšie, keď sú nabité na cca 50-80 percent.

6. najčastejšia chyba: Používať nesprávnu nabíjačku

Nabíjačka je v dnešnej dobe častokrát žiadaným a nedostatkovým tovarom, najmä niekde na akcii, však? 😛 Ale dávajte si pozor. Používanie nevhodnej, respektíve nesprávnej nabíjačky kazí vaši batériu a výrazne skracuje jej životnosť.

7. najčastejšia chyba: Zabúdať na pravidelné čistenie

Poriadok je jedna z najosobnejších vecí každého z nás a každý má naň svoj vlastný pohľad, kde už začína poriadok a kde končí alebo naopak. Pri telefónoch to však neplatí. Väčšina z nás má v mobile (minimálne) polku života a používa ho (minimálne) polku dňa, takže nezabúdajte na pravidelné čistenie. Podcenenie tohto bodu sa vám môže ľahko vypomstiť v tej najmenej vhodnej chvíli.

Zdroj: Takprosto.cc | Foto: Giphy.com, Pixabay.com