Na známej sociálnej sieti Reddit.com sa pred pár dňami rozprúdila vášnivá diskusia o tetovaní. Tentokrát však nešlo o typickú slovnú prestrelku v zmysle, či si tetovanie dať alebo nie, tentokrát sa samotní tatéri vyjadrovali k tomu, čo pri svojich zákazníkoch neznášajú.

 

Kopírovanie

Dobrého tatéra spoznáte podľa otázky: “Spravíš/spravíte mi to, čo má on/ona?”” Ak je odpoveď nie, tak vtedy dávate svoje telo do správnych rúk, pretože dobrí tatéri vedia, že každý človek je jedinečný, a tým pádom by mali byť originálne aj obrázky na jeho koži.

Klišé

Viackrát sa objavili názory, že slová ako nádej, láska, navždy, či klišé výrazy ako “Jedine Boh ma môže súdiť”, “Navždy mladý” a podobné, považuje väčšina tatérov za otrepané a neoriginálne.

Kríže

V tomto prípade sa viacerí tatéri zhodujú v tom, že samotný motív kríža je v poriadku, ale veľmi veľa ľudí volí tetovanie nevkusných alebo neoriginálnych krížov.

Geometrické tvary

Rôzne nevýrazné geometrické tvary, či už samostatné alebo vo forme napríklad geometrických obrázkov zvierat, sa tiež netešia u tatérov veľkej obľube.

Čínske znaky

Tetovanie čínskych znakov bolo v móde pred pár rokmi a našťastie, tomuto trendu už odzvonilo. Väčšina tatérov je za to rada, pretože väčšina ľudí si volí klišé frázu a verí tomu, že jej zobrazenie na koži pomocou čínskych znakov dodáva citátu akúsi magickosť, či posvätnosť. S tým sa ale máloktorí umelci s ihlou stotožňujú.

Prepitné

Tento názor sa na stránke Reddit.com objavil len minimálne, ale považujeme za obrovský paradox, že ľudia sú ochotní nechávať prepitné nepríjemným, zamračeným čašníčkam za jedno presso s mliekom, ale tatérovi, ktorý urobí z obyčajnej myšlienky vo vašej hlave skvostné a jedinečné dielo, nenecháva takmer nikto nič navyše.

Alkohol

Tetovanie je častokrát bolestivou záležitosťou a už sa našlo mnoho ľudí, ktorí sa rozhodli pred “hodinou kreslenia” posilniť sa nejakým tým pohárikom. Niežeby tatérovi záležalo na stave pečene jeho zákazníka, problém je skôr v tom, že alkohol riedi krv a človek pri tetovaní viac krváca, čo nielenže sťažuje prácu tatérovi, ale ohrozuje aj samotný výsledok kérky.

Tetovanie na rebrách

Tetovanie na rebrách vydrží len málokto bez pohnutia a práve to je častý problém pre tatérov pri vykonávaní ich diela. Takže ak uvažujete nad kérkou na tomto mieste, chce to poriadne hlboký nádych a vydržať to bez trhaných pohybov. 🙂

Foto: Project4gallery.com