Gal Gadot (35) je izraelská herečka a modelka, ktorá sa narodila v izraelskom mestečku Roš ha-Ajin neďaleko Tel Avivu. Ako modelka reprezentovala svoju krajinu na sútaži Miss Universe, ktorá sa konala v Ekvádore v roku 2008.

Popri modelingu však Gal začala uvažovať o hereckéj kariére. Veľmi známa je najmä ako Gisele zo série akčných filmov Rýchlo a zbesilo. V roku 2016 obsadila hereckú pozíciu vo filme Batman vs Superman (Úsvit spravodlivosti), kde sa predstavila ako dokonalá Wonder Woman!

Nebolo však jednoduché získat rolu hlavnej postavy Wonder Woman, pretože štúdio Warner Bros zvažovalo herečky, ako sú napríklad Olgu Kurylenko alebo  Elodie Yung. To bolo však otázne, pretože niektorým fanúšikom sa Gal Gadot zdala nedostačujúca svojou fyzickou zdatnosťou. Gal však prosila divákov, nech jej dajú šancu. Hlavnú rolu princeznej Amazoniek ako Diana nakoniec obsadila. O rok neskôr sme mohľi vidieť Gal Gadot obsadiť rolu Wonder Woman opäť, tentokrat si ju zahrala vo filme Justice League (Liga spravodlivosti).

Gal Gadot – fotogaléria

Foto: Instagram/Gal_Gadot