Už je to dávno, čo sa v komentároch alebo na rôznych iných diskusných fórach riešila problematika toho, že ak vodiči opakovane porušujú pravidlá cestnej premávky, môže im byť zabavené ich vozidlo. Muž z Bratislavy opakovane šoféroval pod vplyvom alkoholu a o svoje auto skutočne prišiel!

Polícia Slovenskej republiky na svojej facebookovej stránke pravidelne prináša rôzne jedinečné prípady. Jeden z nich sa odohral nedávno v Bratislave, konkrétne v mestskej časti Bratislava – Jarovce. Vodič Volkswagenu Golf bol zastavený hliadkou a po dychovej skúške mu namerali alkohol v tele v hodnote 1,88 promile. Opakovaná dychová skúška opitosť vodiča potvrdila a ten bol následne zadržaný na policajnom oddelení.

Do 48 hodín bol 42-ročný muž riešený v tzv. super rýchlom konaní a v ňom bol uznaný vinným. Vodičovi bol uložený trest odňatia slobody v trvaní 3 mesiace nepodmienečne v ústave pre výkon trestu s minimálnym stupňom stráženia. Ďalej trest zákazu činnosti viesť motorové vozidlá po dobu 3 rokov, ako aj trest prepadnutia veci a to osobného motorového vozidla VW Golf, ktoré sa stalo vlastníctvom štátu.

Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky | Foto: Facebook/Polícia Slovenskej republiky