V Anglicku pred pár hodinami doslova explodovala obrovská prestupová bomba, keď bol na viacerých portáloch ohlásený gigantický prestup. Gareth Bale by mal totiž údajne opustiť španielsky Real Madrid za sumu 200 miliónov libier!

Viaceré anglické médiá priniesli pár dní po finálovom zápase Ligy majstrov správu o tom, že dvojgólový hrdina Gareth Bale je na odchode z Realu Madrid a mal by sa vrátiť späť do Premier League. Keď reprezentant Walesu zahviezdil proti Liverpoolu, dalo sa presne očakávať, že skôr alebo neskôr sa vyroja špekulácie o jeho odchode. Povestný “benzín do ohňa” prilial sám Bale, keď sa vyjadril, že by rád pôsobil v tíme, kde by mohol hrávať každý týždeň.

I keď je 28-ročný Gareth v Reale Madrid z viacerých dôvodov viacmenej len náhradníkom, vo finálovom stretnutí proti “The Reds” celej futbalovej verejnosti ukázal, že stále patrí medzi najlepších hráčov sveta a vie byť rozdielovým faktorom v dôležitých zápasoch. Netreba zabúdať, že do duelu naskočil až v 61. minúte, keď vystriedal Isca. Anglické médiá informujú, že Bale by mal z Madridu zamieriť do Manchestru United.

O návrate Balea do anglickej Premier League sa hovorí už dlhšie, tentokrát je však situácia o to iná, že sa spomína doslova gigantická prestupová čiastka. Ak by sa informácie o jeho odchode potvrdili a United by za neho skutočne zaplatili 200 miliónov libier, Gareth Bale by sa stal najdrahším hráčom histórie. 200 miliónov libier je totiž v prepočte 228 miliónov eur, a to je o 6 viac, než stál Neymar v lete 2017.

Tento článok je pripravovaný v spolupráci so >> ŠportovýMagazín.sk <<

Zdroj: Thesun.co.uk | Foto: Twitter, YouTube