Téma prostaty je v poslednom čase stále frekventovanejšia. Internetom sa šíria najrôznejšie rady ohľadom toho, ako tú svoju udržať v zdraví a predísť tak nebezpečnému ochoreniu. Nedávno však vedci prišli s novým zistením, ktoré vás určite poteší!

Výskum, ktorý prišiel k zaujímavému zisteniu, prebiehal počas posledných desiatich rokov a zúčastnilo sa ho vyše 30-tisíc mužov rôzneho veku. A výsledok? U mužov majúcich častú ejakuláciu je vraj značne nižšia pravdepodobnosť rakoviny prostaty.

Štúdia zistila, že chlapi vo veku 21 – 29 rokov, ktorí vyvrcholia aspoň 21-krát za mesiac, majú až o 19 % menej často diagnostikovanú rakovinu prostaty než tí, ktorí dosiahnu orgazmus napríklad 4 až 7 ráz za mesiac. U mužov vo veku 40 – 49 rokov, ktorí ejakulujú aspoň 21-krát za mesiac, je pravdepodobnosť tejto diagnózy nižšia až o 22 %.

Nepriek tomu, že je ešte potrebné vykonať niekoľko nadväzujúcich výskumov, aby vedci naplno porozumeli vzájomnému vzťahu medzi ejakuláciou a zdravím prostaty, a to najmä u starších mužov, vám zatiaľ aspoň môžeme vrelo odporučiť zvýšenú se*uálnu aktivitu 😉

Zdroj: maxim.com | Foto: Twitter