Drvivá väčšina chlapov sa o svoje autá stará veľmi dôkladne a súčasťou pravidelnej údržby vášho tátoša je dozaiste aj jeho časté umývanie. Ak patríte k šoférom, ktorí využívajú najmä samoobslužné autoumyvárky, dávajte si pozor na jednu obrovskú chybu!

Niektorí šoféri samoobslužným autoumyvárkám stále neprišli na chuť, iní využívajú pravidelne iba tie. Ak patríte do druhej spomenutej kategórie, určte viete, že pri samoobslužných stojanoch možno nájsť aj kefu. A práve pri jej používaní dochádza často k veľkej chybe, ktorou si nezodpodvedný vodič môže poškodiť svoje auto.

Spomínané kefy na samoobslužných autoumyvárkach slúžia totiž na čistenie diskov a pneumatík. Nájdu sa však aj vodiči, ktorý si takouto kefou čistia karosériu auta. Žiaľ, asi si neuvedomujú, že tým môžu veľmi výrazne poškodiť dizajn svojho auta, nakoľko lak na karosérii nie je stavaný na takéto hrubé zaobchádzanie.

Na našom Instagrame MANMAGAZIN.SK nájdete pre chlapa to najlepšie 😎 Sledujte ho >>>TU<<<

Pri nesprávnom používaní kefy môže dojsť k nežiadúcim škrabancom či iným poškodeniam, ktoré by určite na svojom aute nechcel nikto z vás. Preto buďte ohľaduplný k svojmu štvorkolesovému miláčikovi a spomínanú kefu používajte len a výhradne na pneumatiky, disky, prípadne podvozok auta.

Zdroj: Autoblog.com, Autobild.pluska.sk | Foto: YouTube