Nemecké stanice technickej kontroly vydávajú každý rok štatistiky poruchovosti z povinných prehliadok vozidiel. Rebríčky ukazujú, ako sú na tom rôzne modely áut podľa ich „veku“.

Či kupujete nové alebo ojazdené auto,  určite by vás okrem ceny, výbavy či výkonnostných parametrov malo zaujímať aj to, ako často sa vozidlá tejto značky kazia. Informácie môžete čerpať zo skúseností známych, ale aj z rebríčkov spoľahlivosti. Jeden takýto vydáva  sieť nemeckých staníc technickej kontroly TÜV, ktorá každý rok zoraďuje vozidlá podľa zistených nedostatkov. Rebríček pre rok 2018 vznikol na základe výsledkov kontrol deviatich miliónov áut, vykonaných od júla 2016 do júna 2017.

Na čele rebríčkov zostavených podľa veku vozidla stoja autá, u ktorých technici odhalili najmenší počet nedostatkov. Na opačnom konci sú naopak vozidlá s nezvládnutou technickou kontrolovou. Bez ohľadu na to, či podobným rebríčkom dôverujete, určite minimálne zo štatistického hľadiska TÜV Report ponúka zaujímavé údaje. Veľmi zjednodušene možno konštatovať, že výsledky tentoraz potešia priaznivcov Mercedesu a Porsche, veľkú radosť naopak nebudú mať majitelia Dacie.

Podrobné výsledky spoľahlivosti vozidiel

Ďalšie naše články nájdete na Manmagazin.sk — TU

Zdroj: TÜV SÜD | Foto: pixabay.com, wikimedia.org