Keď sa 11. marca v roku 2011 Japonskom prehnalo obrovské zemetrasenie, ktoré spôsobilo najväčšiu jadrovú katastrofu od čias Černobyľu, všetci si boli istí, že do mesta Fukušima sa už nikto nevráti. No našiel sa jeden odvážlivec…

Fotograf menom Keow Wee Loong je známy svojimi krásnymi zábermi New Yorku robenými zo závratných výšok. Tentokrát sa však vydal na oveľa dobrodružnejšiu cestu. Napriek všetkým nariadeniam a zákazom sa len s pomocou mapy a GPS dostal do miest duchov potom, ako v roku 2011 nakázali  evakuáciu v 25-km zóne Fukušimy. Aj keď by si asi pri takejto akcii každý iný človek na seba obliekol ochranný odev, Keow sa vydal do zamorenej oblasti len v šortkách, sandáloch a v maske.

Keď vstúpil do zamorenej zóny, zacítil pálenie v očiach a vo vzduchu bolo stále cítiť chemický zápach. V oblasti je ešte stále vysoká hodnota radiácie. Mesto duchov je úplne vyľudnené a na návštevu si musíte vybavovať kopu papierov, čo môže trvať 3 – 4 týždne. Keow tento proces nazval “byrokratický bullshit” a rozhodol sa ísť bez povolenia, pričom sa na cestách vyhýbal policajtom. Počas prehliadky nachádzal obchody plné tovaru, neotvorené playstation, prázdny bar aj opustené autá. Na stene visel kalendár, ktorý nebol pretočený od marca 2011. Pozrite sa na tie fascinujúce a smutné zábery.

V potravinách
Kalendár od marca 2011 nikto nepretočil
Obchod plný kníh, ktoré nikto nečíta
Verejná práčovňa
Následky zemetrasenia
Všetky obchody sú otvorené…
Opustené autá už roky nejazdili
Tu ste na ulici naozaj sám
Kedysi krčma plná ľudí

Zdroj: Time.com | Foto: Facebook/ Keow Wee Loong