Muži majú veľmi často problém prísť za krásnou ženou a začať jej dvoriť, nadbiehať, alebo ak chcete baliť ju. Podľa psychológov sa k tomu nikdy neodhodlá takmer 30-40% mužstva a najčastejšou príčinou je strach z odmietnutia. Mám pre vás zopár trikov, ako sa nielen tohto strachu zbaviť, ale aj byť úspešný.

Viete prečo sú finanční poradcovia úspešní?

Teda, tí čo sú úspešní, prečo sú úspešní? Pretože idú na kvantitu. Jednoducho oslovia 10, 20 či 30 potencionálnych klientov a spravia jednu, dve či tri zmluvy. No a potom už len pracujú na tom, aby tento „konverzný pomer“ bol čo najvyšší. To isté si musíme uvedomiť aj my, keď balíme ženy. Jednoducho – ani ten najväčší fešák na svete sa nebude páčiť úplne každej žene. Koľko ľudí, toľko chutí – a teda koľko žien, toľko vkusov na chlapov. Niektorá potrebuje aby bol vysoký, iná aby mal hnedé oči, iná aby mal silné nohy, iná aby mal výrazné lícne kosti. Ďalšia je na zarastených, iná na holohlavých atď. Milióny chutí a verte mi, na svete žijú takmer 4 miliardy žien. To je štyritisíc miliónov! To je 800 krát viac, ako je ľudí na Slovensku. Verte mi, že existuje niekoľko miliónov žien, ktoré majú taký vkus, že by ktoréhokoľvek z nás okamžite brali.

Nebojte sa odmietnutia

Čím chcem povedať – nebojte sa, že dostanete košom. Za prvé, nikto z toho ešte nezomrel, tak si prídete po „nie“ a idete ďalej. Aspoň nemusíte na ňu celý večer zízať a predstavovať si, aké by to bolo, keby ste ju mali. Viete na čom ste a idete ďalej. Urobte si rebríček, povedzme TOP10 žien, ktoré by za to v podniku a v daný večer stáli. Choďte za číslom jedna a skúste to na ňu – ako presne popíšem nižšie. Ak vám povie „nie“, poďakujte sa, poprajte jej pekný večer a vráťte sa na svoje miesto. Vydržte nejaký čas, nech nie je okaté, že chodíte od baby k babe a skúste to na číslo dva. A tak ďalej a tak ďalej. Garantujem vám, že dnes večer dostanete minimálne jedno telefónne číslo. Alebo, aby som nebol včerajší – Facebookový kontakt.

Za druhé. Sakra, uvedomte si, že tie baby tiež nechcú vyzerať ako štetky a nepovedia vám okamžite „áno chcem ťa“. Možno povie nie, pretože má iba taký predsudok, že v bare sa nenechá zbaliť, pretože tak jej to mamička s babičkou nahúckali do vienka. Príde domov a prvé, čo spraví je, že sa prihlási na Badoo alebo Pokec, či jej niekto nepísal, pretože baží po tom, aby ju niekto zvádzal. Skúste ísť na to mazane, nepočúvnite na prvé „nie“ a skúste ísť na to okľukou: „A čo by si povedala keby, …“ „A myslím, že by som mohol aspoň, …“ „Rozumiem, a čo keby som, …“ Dajte jemné návrhy, akože sa o ňu zaujímate a chcete ju dobíjať. Ona chce alfasamca a alfasamci sa nenechajú odbiť prvým „nie“.  Nezabudnite: žena nechce byť hneď zbalená, ona chce, aby o ňu muži bojovali. Každá má v hlave romanticko – princezničkovské príbehy o tom, ako sa pre ňu muži vyzvú na súboj, pričom jeden z nich pri tom zomrie. Ak by sme to mali prehnať. Samozrejme, ak vám päťkrát po sebe povie, že nemá ani najmenší záujem, tak asi nemá a je na čase stiahnuť chvost a ísť na ďalšiu v poradí. Ide len o to, uvedomiť si, že tým ďalším „nie“ ste o krok bližšie k tomu vytúženému „áno“. Pravdepodobnosť nepustí – z desiatich sa vám jednoducho jedna musí podariť zlomiť, ak nerobíte niečo naozaj zle. A s naším návodom teda určite nerobíte ;-).

Netlačte na pílu

Ďalšou obrovskou chybou je, že keď sa už konečne odhodláte k „útoku“, chcete hneď skórovať  – a to je chyba. Dievčatá, ako som už napísal, nechcú vyzerať ako štetky. Dajte si za úlohu veľmi malý cieľ a hlavne choďte k nemu veľmi pomaličky a opatrne. Napríklad – dajte si za cieľ „bez jej telefónneho čísla neodídem“. To však neznamená, že máte prísť za ňou a povedať: „Čau kočka, si fakt úžasná, naťukáš mi tvoj profil na Facebook do mobilu?“ Ony proste chcú, aby ste na to išli obkľukou, aby ste predstierali, že vám nejde iba o to jedno (pritom samozrejme o to jedno ide aj jej, ale nedá to najavo, ani keby čo bolo), aby ste sa snažili, boli kreatívny, vtipný, milý a zdvorilý. Preto ženy budú donekonečna po dvestotretí krát pozerať Hriešny tanec alebo Pretty Woman – pretože tam sa to presne tak deje. Hlavný hrdina celý čas akože nejaví záujem, aj keď z celého deja je jasné, že nakoniec skončia v posteli. Čo by to ale bol za romantický film bez toho, aby to už vyzeralo že nie a potom áno, a potom možno a potom sa už akože rozlúčia a nakoniec: no je*ačka storočia! A každá z nich od malička túži, že bude aspoň na pár chvíľ tá Julia Roberts, alebo tá druhá „Bejby čo nebude sedieť v kúte“, neviem ako sa volá. Inšpirujte sa: zaujímajte sa o ňu, ale buďte stále frajer, nedajte na sebe vidieť náznak toho, že ste zúfalý a tak strašne by ste ju pretiahli. Zabávajte ju, robte jej spoločnosť a pomaličky nechajte, nech si postupne povie „veď on je taký zlatý / milý“ až po „a možno by som s ním šla aj na jedno rande“. A nakoniec, keď už sa lúčite (dobre si to načasujte, aby sa už strachovala o to, či si to číslo vlastne vypýtate alebo nie), ju ešte zastavte a vypýtajte si ho. Verte mi, v duchu si povie: „No konečne, ty kokos, som sa už bála, že si ho nevypýtaš!“

Nepite (veľmi)

Celkom dosť vám môže hrať do kariet aj to, že nebudete (príliš) opitý. Verte mi, nič nie je horšie, ako keď jej mumlavým hlasom zabijete niečo v štýle „Čččšššaau krásssssska, ako sa mášššššš?“ Môžete byť rovno jej vysnívaný typ, ale pošle vás do kelu, pretože jej je jasné, že ju ani nezabavíte, ani neuchvátite. Jednoducho, nebudete dobrý spoločník pre daný večer a tak zoberie radšej aj ona v poradí niekoho iného, kto si bude aspoň na druhý deň pamätať, ako sa volá. Jasné, že niektorí z nás potrebujú jedného – dvoch panákov na guráž, ale nepreháňajte to. Musíte byť pri zmysloch a v 100% mentálnej kondícii. Bude vás skúšať, čo ste zač a nesmiete zaváhať. Baby na nás hrajú rôzne hry, na to prídete ;-). Stačí sa len tváriť, že „neboj moja, som v pohode“.

A čo jej presne povedať, keď za ňou idem?

Dobrá otázka. Buďte originálny, nič nie je horšie ako nejaká otrepaná fráza, ktorou to na ňu už dnes večer skúšalo 5 típkov pred vami. Inšpirujte sa týmto príbehom:

Minule som zbadal v bare jednu kočku, bola tam s nejakou partiou a evidentne sa nudila. Vystihol som správny moment, zhlboka sa nadýchol a šiel za ňou. Bola to riadna struna, kolená sa mi striasli tak, že som sa musel opierať o stôl aby som nespadol :-). Prišiel som k nej a hovorím jej, že sa na ňu už nejaký čas pozerám a že ma veľmi trápi, že sa jej nikto nevenuje. „Tak ma napadlo, možno je to drzé a za to sa ospravedlňujem, že by som ti chvíľku skúsil robiť spoločnosť. Také pekné dievča ako ty si nezaslúži, aby sa jej nikto nevenoval. Čo ty na to?“ Na moje prekvapenie, jej odpoveď bola „Tak dobre“. Prisadol som si a kecali sme. Odkiaľ je, čo robí a tak, ďalej to už zvládnete. Buďte v pohode, sami sebou, dýchajte 😉 a hrajte to podľa odstavca „Netlačte na pílu“.

Na záver jedna dobrá rada: Nepozývajte

Veľa z nás robí tú sprostú chybu a ja som ju robil celkom dlho tiež. Prísť za kočkou a povedať: „Ahoj, dáš si niečo?“, to je kravina. Nehovorím, že ju nemáte na niečo pozvať – naopak – cieľom je, aby bola opitá – bude povoľnejšia. Pozor! Cieľom je však aj to, aby ste vy ostal triezvy. Ak sa jej ale ako prvé opýtate, či ju môžete na niečo pozvať – no bola by blbá, ak by odmietla. Dá si s vami drink, dopije a ujde vám, ak ju nezaujmete. Ak ale začnete debatu inak, možno vás odmietne hneď, takže nestratíte (pol)hodinu vzácneho času z večera – mohli ste sa venovať už „topdvojke“. A ak sa „chytí“, tak ju pokojne po nejakom čase pozvite – veď to sa má. Ste predsa gentleman a nenecháte ju kúpovať si drink samú.