Predseda SNS Andrej Danko zvolal na dnešný deň tlačovú konferenciu, ktorá sa konala v centrále strany, aby sa verejne posťažoval na spoluprácu, či skôr nespoluprácu, s novým premiérom Petrom Pellegrinim. Ten podľa všetkého nemá potrebu ostatných koaličných partnerov informovať o dôležitých krokoch vlády, ktorej súčasťou je aj SNS a Most-Híd. 

Ako na tlačovke Danko sám potvrdil, nevedel nič ani o nečakanom odchode Tomáša Druckera z postu ministra vnútra. Túto dôležitú informáciu sa dozvedel z médií, čo ho zrejme poriadne naštvalo. “Aby sme si vyjasnili postoje k otázkam vládnutia. Keď vládol Robert Fico, nevznikalo toľko trecích plôch ako teraz. Ak mám byť koaličný partner, ktorý sa dozvedá o odchádzaní ministrov z tlačových besied, tak si neviem predstaviť takéto partnerstvo,” vysvetľuje národniar.

Spoluprácu s novým predsedom vlády si Andrej Danko predstavuje úplne inak, čo naznačil aj v ďalších slovách, ktoré počas tlačovej konferencie odzneli: “SNS z hľadiska stanov a orientácie spočíva na národnej kresťanskej sociálnej politike, asi by nebolo rozumné, aby sme od týchto hodnôt odstupovali, preto bolo pre nás v roku 2016 dôležité, že sme u svojich partnerov nachádzali kompromisy. Po dvoch rokoch fungovania vlády sme si dokázali problémy vyriešiť. Teraz nastala nová situácia, nový premiér.”

Zdá sa, že Slovenská národná strana na čele s jej predsedom hrá vo vládnej koalícii druhé husle, čo sa im, pochopiteľne, nepáči. „SNS požaduje rešpektovanie, sprístupňovanie informácií a vysvetľovanie zákonov,“ nechal sa počuť Danko.

„Máme právo vedieť, že minister odchádza zo svojej funkcie, kto bude nový policajný prezident, ako ho zvolíme,“ dodáva politik, ktorého odchod Róberta Fica z postu premiéra očividne zasiahol viac, ako sa mohlo pôvodne zdať. Ako však ďalej dodal, Petra Pellegriniho už požiadal o stretnutie, takže najbližší čas ukáže, či sa obaja ústavní činitelia dokážu zhodnúť na ďalších spoločných krokoch alebo či si aj naďalej bude hrať každý svoju hru na vlastnom piesočku.

Tlačová konferencia strany SNS

Zdroj/Foto: YouTube