Slovenskí hokejisti sú už v Dánsku, kde sa bude konať 82. ročník MS v ľadovom hokeji. Náš výber povedie ako kapitán obranca Andrej Sekera. Ten sa v nedávnom rozhovore rozrečnil nielen o cieľoch na šampionáte, ale aj o súčasnom spoločenskom stave na Slovensku.

Obranca Edmontonu Oilers Andrej Sekera sa v rozhovore pre denník SME vyjadril k politickej a spoločenskej situácii v našej krajine a kritickými slovami vôbec nešetril. Aj keď už 12 rokov pôsobí za veľkou mlákou, hnevá ho, v akom stave sa jeho rodná hruda nachádza. „Je žalostné, ako to tu vyzerá. Jeden sa vyhovára na druhého, nielen vo vláde. Všade na svete sa kradne, ale inde sa aj robí. Tu sa len kradne,“ povedal 31-ročný rodák z Bojníc.

„Keď toľko cestujete, vidíte, ako to funguje v iných krajinách. Vidíte, ako sa majú ľudia inde. Obyčajní ľudia, ktorí pracujú v normálnych zamestnaniach, majú tri- až štyrikrát vyššie platy ako na Slovensku. Tu niektorí politici potom hovoria, že obdivujú Slovákov, ako dokážu vyžiť z 300 EUR. Tak nech si to vyskúšajú,“ vyjadril názor náš kapitán, ktorý odohral v najlepšej lige sveta takmer 700 zápasov.

Aj napriek tomuto názoru chce Andrej po skončení kariéry žiť doma na Slovensku. Veľmi túži po tom, aby krajinu spravovali ľudia, ktorí jej chcú pomôcť a nie ju len okrádať. Chcel by sa zamerať na pomoc malým deťom, ale aj ostatným ľuďom. Vykonávať pre nich niečo, aby videli, že sa o nich niekto zaujíma, keďže štátu to očividne nejde.

Tento článok je pripravovaný v spolupráci so >> ŠportovýMagazín.sk <<

Zdroj: Sme.sk | Foto: Facebook