Vypracovanú postavu a pevné svaly by mu mohol závidieť každý chlap. Kým nepozriete Anthonymu Varrecchiovi do tváre, máte pocit, že je to vymakaný tridsiatnik, ktorý patrí k pravidelným návštevníkom posilňovne. Potom ale uvidíte sivé vlasy a striebristú bradu, a je vám jasné, že tento chlapík má tridsiatku dávno za sebou.

A keby len tridsiatku! Anthony Varrecchia bude mať v októbri neuveriteľných 55 rokov. Neuveriteľných preto, lebo vyzerá lepšie ako ktorýkoľvek mladík. Na jeho tele nenájdete žiadne pivné brucho, vypracovaný má totiž každý kúsok svojej postavy. „Strieborný lišiak“, ako ho prezývajú, býval v detstve outsiderom a šikanovaniu sa postavil práve tým, že začal cvičiť. To zmenilo jeho spôsob myslenia a výrazne mu zdvihlo sebadôveru. Vykašľal sa na názory ostatných a podstatné preňho začalo byť to, aby sa dobre cítil on sám.

Dnes je z Anthonyho uznávaný fitness tréner, ktorý dokazuje, že dobre vyzerať možno aj po päťdesiatke. Priznáva, že mu to dá viac práce ako pred desiatimi či dvadsiatimi rokmi, ale keď človek chce, dokáže všetko. Dôležité je dávať pozor na to, čo jete, a držať sa rutinných tréningov. Popri kariére fitness trénera sa Anthony môže pochváliť aj vlastnou módnou značkou a množstvom fanúšikov na sociálnych sieťach.

Anthony Varrecchia

Tento článok je pripravovaný v spolupráci so >> ŠportovýMagazín.sk <<

Foto: Instagram