Dátum 20. apríl 2018 sa vo svete už navždy bude spájať s nečakanou smrťou DJ-a Aviciiho, ktorý na druhý svet odišiel vo veku 28 rokov. Správa o jeho úmrtí šokovala všetkých fanúšikov, kolegov i bežných ľudí hudobníkove pesničky poznajúce len z rádia. Napriek tomu, že Tim Bergling, ako sa Avicii vlastným menom volal, už žiadny hit nevyprodukuje, jeho skladby zostanú legendárne.

Ak vám donedávna meno Avicii nič nehovorilo, po piatku už zrejme viete, že ide o pseudonym jedného z najznámejších DJ-ov sveta, ktorého našli mŕtveho v ománskom hlavnom meste Maskat. Vo sfére dance music bol 28-ročný mladík napriek svojmu pomerne nízkemu veku obrovským pojmom. Do širšieho povedomia ľudí sa dostal v roku 2010 singlom Seek Bromance, ktorý ale vyšiel ešte pod jeho umeleckým menom Tim Berg. Následne už začal Švéd sypať obrovské hity ako z rukáva pod prezývkou Avicii.

Skladbami Levels, Wake Me Up!, Hey Brother, Without You či The Days si Avicii dokonca podmanil aj tých, ktorým tanečná hudba príliš nevonia. Nie nadarmo získal počas kariéry dve ceny MTV Music Awards, jedno ocenenie Billboard Music Award a dvakrát bol nominovaný na cenu Grammy. Posledná nominácia prišla len pred pár dňami, kedy jeho EP Avíci (01) z augusta minulého roku bolo nominované na Billboard Music Award. Slávnostného galavečera sa, žiaľ, už DJ nezúčastní.

Či ste boli alebo neboli fanúšikom Aviciiho, vo svete tanečnej hudby bude navždy považovaný za legendu. Hoci už pred dav nikdy nevystúpi a ani nepredstaví žiadny nový track, hity, ktoré tu po sebe zanechal, zostanú večné.

Tim Berg – Seek Bromance (2010)

Avicii – Levels (2011)

Avicii – Wake Me Up (2013)

Avicii – You Make Me (2013)

Avicii – Hey Brother (2013)

Avicii – Lay Me Down (2014)

Avicii – The Nights (2014)

Avicii – Addicted To You (2014)

Avicii – The Days (2014)

Avicii – Waiting For Love (2015)

Zdroj/Foto: fanrto.com, Facebook