Arturo Vidal len pred pár dňami skompletizoval svoj prestup z nemeckého Bayernu Mníchov do katalánskej Barcelony a konkrétne v pondelok 6. augusta bol oficiálne predstavený ako nová posila slávneho klubu. Aká je jeho výkupná klauzula?

31-ročný čílsky záložník Arturo Vidal prestúpil z Bayernu do Barcelony za 18 miliónov eur, pričom jeho trhová hodnota je ale odhadovaná na 35 miliónov a viac. Mnohí z vás určite vedia, že najmä v španielskych kluboch je bežnou praxou tzv. výkupná alebo výstupná klauzula. To je suma, ktorú určí klub, a vypláca sa vtedy, ak vedenie mužstva nechce hráča predať, ale on je napriek tomu rozhodnutý prestúpiť. Minulé leto sa vďaka tomuto dodatku v zmluve stal Neymar najdrahším futbalistom sveta za 222 miliónov eur.

Barcelona pri oficiálnom predstavovaní Artura Vidala uviedla, že čílsky záložník má túto klauzulu momentálne nastavenú na neskutočných 300 miliónov eur. Katalánsky klub oznámil, že takouto sumou bol Vidal ohodnotený ešte v Bayerne Mníchov a po dohode medzi predstaviteľmi “Blaugranas” a “Bavorov” vedenie tímu jej výšku nemenilo.

Tento článok je pripravovaný v spolupráci so >> ŠportovýMagazín.sk <<

Zdroj: Calciomercato.com | Foto: YouTube