Lionel Messi momentálne čelí dvojročnému dištancu v reprezentácii za slová o korupcii v juhoamerickom futbale a opäť sa mu nepodarilo priviesť jeho Argentínu k veľkej trofeji. Aj napriek tomu robí pre tamojších obyvateľov viac než dosť! 

32-ročná legenda argentínskeho futbalu si uvedomuje, že situácia v jeho krajine nie je práve najlepšia. Chlad a slabá ekonomika priviedla mnoho ľudí na ulicu, kde každý deň bojujú o prežitie. Aj preto sa Messi rozhodol vo svojom rodnom Rosariu pomôcť ľuďom bez domova tým, že im zamestnanci jeho podniku budú dávať teplé jedlo a nápoje zdarma.

Manažér luxusnej reštaurácie s názvom VIP, ktorú oficiálne vlastní samotný Messi informoval, že to takto zatiaľ plánujú 15 dní v čase od 19:00 do 21:00. Takisto sa plánuje aj veľká zbierka teplých šiat, ktoré potom rozdajú chudobným. Mnoho ľudí si povie, že pri Messiho plate 92 miliónov dolárov ročne je to nič, no v dnešnej dobe nie je takáto pomoc žiadnou samozrejmosťou, keďže bohatí ľudia žijú často mimo reality tých chudobných. Takže Lionel, klobúk dole!

Zdroj: Mirror.co.uk | Foto: Twitter, Instagram