Čo je veľa, to je moc. Asi to si poviete pri čísle, ktorým sa pýšia holandské sestry-dvojičky. Martina a Luisa Fokkenové sú niekdajšie prostitútky, ktoré pracovali vo „vychýrenej štvrti“ v Amsterdame viac ako 50 rokov.

A za tento dlhý čas „aktívnej kariéry“ stihli údajne dokopy obšťastniť viac ako 355 tisíc (!) chlapov. Obe k tejto práci priviedla zlá finančná situácia po rozvode, ale nakoniec sa po rokoch stali v slávnom amsterdamskom Red Light District legendami. Neskôr dokonca založili odbory pre „sociálne pracovníčky“ a bojovali za práva týchto žien, čím si získali taktiež veľké uznanie.

Napriek netradičnej práci majú obe veľké rodiny. Louisa má 4 deti a 9 pravnúčat, Martina pre zmenu 3 deti a 6 pravnúčat. Za zmienku určite stojí aj fakt, že tieto sestry aktívne „brázdlili chodníky Amsterdamu“ až do 70-ky. Ako prvá „zavesila gaťky na klinec“ Luisa, ktorá skončila pre zdravotné problémy. Martina ešte aj v takomto vysokom veku pokračovala na „part time job“ dvakrát alebo trikrát do týždňa.

Zdroj: Heavy.com | Foto|Video: YouTube