Keď v roku 2008 ruská biatlonistka Anastazia Kuzminová prijala slovenské občianstvo, našli sa na tento jej krok rozdielne názory. Pokiaľ niektorí Nastin prestup podporovali, neprajníci vo veľkom špekulovali o tom, koľko peňazí Rusom za Kuzminovú Slováci vyplatili. Táto otázka nebola až dodnes úplne zodpovedaná, no sympatická športovkyňa konečne prezradila, koľko stál jej záhadný prestup!

Kuzminová odišla z Ruska tehotná a bez výraznejších športových úspechov. Šťastena sa na Nasťu usmiala až pod slovenskou vlajkou, keď trikrát získala zlato na olympiádach. Kuzminová je doposiaľ jedinou biatlonistkou, ktorá sa môže pochváliť takýmto úspechom. Pokiaľ Nastine ukážkové športové výkony tešia skalných slovenských fanúšikov, nájdu sa aj nepríjemné špekulácie o jej záhadnom prestupe.

„Pred pár dňami som náhodou medzi starými dokladmi našiel petíciu športovcov Dukly Banská Bystrica proti môjmu rozhodnutiu podporovať špičkových športovcov, ktorí mali nádej na olympijskú medailu, inak ako ostatných…,” prehovoril o temných zákutiach športu na Slovensku bývalý minister obrany. Medzi týmito talentovanými športovcami, o ktorých podpore sa hovorí, mali byť okrem Nasti Kuzminovej aj Michal Martikán a Veronika Zuzulová.

Títo športovci vraj dostali vysokú finančnú podporu.Nepamätám, či to bolo 20 či 30-tisíc. Vtedy som dostal petíciu 40 športovcov a zamestnancov Dukly, že Kuzmin je ruský Žid a neviem čo ešte, a že peniaze treba rozdeliť rovným dielom medzi všetkých ostatných športovcov a zamestnancov. Je naozaj do plaču, keď medzi protestujúcimi sú takí, ktorí sa dnes pýšia týmito úspechmi,” prezradil Glvač pre portál sport24.pluska.sk.

Nahnevaná Kuzminová sa pred špekuláciami bráni. To, že sa Ruský biatlonový zväz na jej prechode nabalil a aj spomínané závratné sumy, považuje športovkyňa za klebety. V takom prípade by sa jednalo o dobrý biznis skôr pre Slovensko. „Počula som o takýchto klebetách, dokonca aj o presnej sume. Nikto však nikomu nič nezaplatil a Slovensko ani nedisponuje toľkými peniazmi, aké som sa dozvedela,“ uviedla veci na pravú mieru úspešná biatlonistka.

Tento článok je pripravovaný v spolupráci so >> ŠportovýMagazín.sk <<

Zdroj: sport24.pluska.sk Foto: Facebook