Určite ste aj vy zachytili príbeh nevidiacich manželov z jojkárskeho Siedmeho neba, ktorý po odvysielaní na televíznych obrazovkách spustil poriadnu vlnu kritiky. Ľudia sa totiž na Facebooku začali vyjadrovať k tomu, že rodinu veľmi dobre poznajú a údajne všetkých klame.

Ostrú kritiku nevydržala znášať matka Marta Bujková, ktorá sa rozhodla o všetkom prehovoriť. Vyjadrila sa nielen k údajným dlžným výplatám, ale aj neustálym klamstvám voči svojej rodine.

(Tento článok je položený na základe mailových výpovedí manželov Bujkových)

Začalo sa to reakciami ľudí na Facebooku

Pani Marta pre Funmagazin.sk ozrejmila, v čom tkvela ich telefonická práca, v ktorej zamestnávali ľudí. Ako sa vyjadrila, jej gro spočívalo v telefonickom dohadovaní stretnutí v rôznych odvetviach, kde mali stanovené určité normy. Ak sa tie normy nedodržali, odberatelia ich služieb im automaticky nevyplatili odmeny, pretože nebolo z čoho. A keď vyplatili, tak len minimálne, čo však ich spolupracovníci, reagujúci na článok, údajne dostali.

U rodiny Bujkovej pracovala aj pani Janka (viď hore v screene) a ďalšie dve ženy. Pani Janka mala na starosti 3 agendy v rôznych odvetviach, no vraj nikde nenaplnila normy. Chcela pracovať 5 hodín denne, v čom jej manželia Bujkoví vyšli v ústrety. Potom sa začala dožadovať stravných lístkov, na ktoré ale manželia nemali. “Takisto sme si mysleli, že ona bude tá, čo nám to bude pomáhať viesť, ale opak bol pravdou,” priznala pani Marta a dodala, že ich zamestnávanie bolo založené skôr na báze “spolupracovníci” a nie šéf/zamestnanec.

“Pani Janka uviedla, že sme ju bez jej vedomia nahlásili k nám do práce. Nie! Ona chcela pracovať pre nás, ale jej druh s tým nesúhlasil, keďže on sa nám tiež mailom vyhrážal, ohľadne jej výplat. Neviem, kde Pani Janka k sume 400 EUR prišla, keďže jej výplata bola vždy za 1 mesiac vypočítavaná na nejakých 235 EUR, čo dostávala, ak, samozrejme, robila.
Ona si vypýtala aj voľno, na ktoré nevieme, či mala nárok,” napísala pani Marta.

“Druhá spolupracovníčka k nám nastupovala s tým, že sa budeme spolu rozbiehať. Bola s  tou situáciou, na základe ktorej sa v našom malom call centre pracovalo, oboznámená. Nakoniec si vypýtala 500 EUR, ale za celý mesiac urobila 1 zmluvu v hodnote 5 EUR. Ukradla nám z firmy telefón, ktorý nebol síce nový, ale náš. Vraj sme kúpili telefóny našim dcéram, toto ozaj neviem, ako môžme okomentovať. My sme si brali paušály na svoje meno pre firmu a telefóny sme mali staršie. Čo sa týka ešte nášho call centra, neviem, prečo sa ozývajú až teraz, keď nás videli V siedmom nebi,” nechápe pani Marta, ktorá sa aj napriek svojmu zrakovému hendikepu snaží ísť životom ďalej.

Ľudia na sociálnej sieti ďalej tvrdili, že rodina Bujkovcov bola minulý rok na dovolenke v Turecku, aj keď v jojkárskej relácii povedali, že pri mori nikdy neboli. “My sme nikdy pri mori neboli. Minulého roku v lete, kedy sme mali byť údajne v Turecku, sme pracovali pre nemenovanú ZP, čo sa dá aj overiť,” priznáva Marta, ktorá doteraz nerozumie, čo im ľudia môžu závidieť. Či chudobu alebo slepotu…

Zdroj: FUNmagazin.sk | Foto: Facebook, TV JOJ