Moderátor Braňo Závodský z rádia Expres je známy svojou priamočiarosťou a hostí vo svojej relácii teda vôbec nešetrí! Nebojí sa vyťahovať ani tie najpálčivejšie témy, ktoré momentálne rezonujú spoločnosťou, pričom jeho otázky sú naozaj na telo.

Piatkovým hosťom verejnosťou pomerne obľúbeného rozhlasového programu bol jeden z opozičných lídrov, poslanec parlamentu a šéf OĽaNO Igor Matovič. Toho si nekompromisný moderátor Braňo Závodský pozval pre jeho opakované útoky na nového ministra vnútra Tomáša Druckera, ktorý tak na tomto poste nahradil rezignujúceho Roberta Kaliňáka. Matovič v súvislosti s jeho menom hovorí o miliónovej protislužbe za štátne zákazky z Pošty pod Druckerovým vedením. Podľa šéfa jednej z najsilnejších opozičných strán súčasnosti je minister v ostrom konflikte záujmov pre kúpu vily na Floride a pozemkov pri Trnave. Bývalý minister zdravotníctva však tieto obvinenia považuje za vykonštruované, kategoricky ich odmieta a na Matoviča podáva trestné oznámenie za ohováranie.

Nedočkaví poslucháči si však na začiatok diskusie museli trochu počkať. Matovič totiž do živého vysielania meškal. Na priamu moderátorovu otázku ohľadom jeho meškania poslanec pokojne reagoval slovami: “Tak, bohužiaľ, trošku viac áut, ako som očakával, ale dúfam, že poslucháčom tie dve pesničky navyše dobre padli po obede.” To ale ešte netušil, že Závodský to nenechá len tak a dá mu poriadne do tela.

„Dúfam aj ja!“ skonštatoval sucho populárny moderátor, no tým sa jeho káranie ani zďaleka neskončilo. “Pán predseda, ale teda verím, že sa to už nebude akoby opakovať, a to neberte ako nejaké, že ja vám tu mám právo niečo vyčítať. Len viete, aj my máme svoju štruktúru, svoje pravidlá. Takže nechajme to tak, lebo ani prezident republiky nemešká do vysielania tohto rádia…” dodal Závodský prísnym hlasom, čím Matoviča sfúkol ako meškajúceho školáka na vyučovanie. Večný kritik všetkých a všetkého sa po jeho slovách neodvážil ani muknúť, no rozhlasový moderátor mu touto kritikou jednoznačne ukázal svoje miesto a naznačil mu, že rádio nie je parlament, do ktorého si môže chodiť, kedy sa mu zachce.

Relácia Braňo Závodský Naživo s Igorom Matovičom

Foto/Video: YouTube, Facebook