Situácia na Slovensku sa aj po celoplošnom „skríningu“ stále nezlepšuje a minister zdravotníctva Marek Krajčí varuje, že stav je vážny aj napriek súčasným opatreniam.

Najväčšou komplikáciou je vraj britská mutácia koronavírusu, ktorá sa šíri oveľa rýchlejšie a v nemocniciach stále pribúda čoraz viac pacientov. Šéf rezortu zdravotníctva pred dnešným mimoriadnym rokovaním vlády skonštatoval, že terajší lockdown nezaberá a 8. februára by Slovensko malo byť v čiernej fáze covid automatu, čo by znamenalo totálny lockdown s fungovaním len kritickej infraštruktúry. 

Na našom Facebooku MANMAGAZIN nájdete pre chlapa to najlepšie ? Sledujte ho >>>TU<<<

Dôsledkom by bolo, že ľudia by do práce nemohli ísť ani s negatívnym testom. S týmto riešením však minister zdravotníctva nie je stotožnený. „Nikdy som nebol zástancom úplného uzatvorenia ekonomiky. Mohlo by to mať obrovské dopady,“uviedol Krajčí. Alternatívou by mohlo byť aj SMS riešenie. ,,Ľudia si pošlú SMS vzhľadom na nejakú výnimku, ktorú budú požadovať a centrála im odošle naspäť správu, ktorá im povolí porušiť zákaz vychádzania na určitý čas, ktorý budú potrebovať na tento úkon,“ naznačil možný plán.

Zdroj: YouTube/HNtelevízia | Foto: Facebook/Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky