Milovníci raritných áut, zbystrite pozornosť! U našich susedov je práve na predaj Tatra T700. Majiteľ ju kompletne zrenovoval, takže vyzerá ako nová. Muž si ale zároveň svoje autíčko aj náležite ohodnotil…

Tatra T700 predstavuje v podstate posledné vývojové štádium populárnej limuzíny so vzduchom chladeným osemvalcom uloženým nad zadnou hnanou nápravou. Vyrábala sa v rokoch 1996 – 1999 a celkovo vraj automobilku opustilo len 62 kusov. Jeden z týchto exemplárov je práve teraz na predaj. Majiteľ si na jeho kompletnej renovácii dal záležať, veď ide o kus, v ktorom sa v minulosti vozil predseda senátu ČR Petr Pithart. Tatrovka bola vyrobená v roku 1996, interiér má v béžovej farbe a po renovácii na nej bolo najazdených len 5000 kilometrov.

Pre fajnšmekrov pridávame aj pár technických údajov – nad poháňanou zadnou nápravou vozidla drieme 3,5-litrový vzduchom chladený osemvalec ladený na 147 kW (200 k). Vozidlo vraj bez problémov dokáže jazdiť rýchlosťou až 240 km/h. Postarané je aj o pohodlie pasažierov, nechýba klimatizovaný interiér a vyhrievané masážne sedadlá. Predávaná Tatra 613 T700 má elektrické okná, posilňovač riadenia, a je skutočne v stopercentnom stave. No a spomínaná cena? Podľa inzerátu na portáli Rajveteranu.cz je to rovných 5 miliónov českých korún, teda približne 195 tisíc eur. Majiteľ je ale okrem predaja naklonený aj prípadnej výmene, pričom záujem má len o Tatru 77, 87 alebo 97 a podmienkou je stav pred renováciou. Tak čo, kupujete?

Zdroj: Rajveteranu.cz