Počas uplynulého víkendu si išla s kamarátkou zaplávať do Váhu, no z neho už, žiaľ, nevyšla. Teraz tisícky ľudí zdieľajú facebookovú výzvu k pátraniu iba 17-ročnej Majky z Považskej Bystrice.

„V nedeľu 8. júla krátko pred pätnástou hodinou sme dostali žiadosť o pomoc pri pátraní po nezvestnej dievčine. Na zásah boli vyslaní traja príslušníci z Púchova s člnom a následne aj šiesti členovia potápačskej skupiny z Trenčína,“ povedal krajský hovorca hasičov Marián Petrík.

Aj keď bolo pátranie po mladej stredoškoláčke doposiaľ neúspešné, hŕstka ľudí sa nevzdáva, a aj preto založili na Facebooku výzvu k pomoci pri jej pátraní.

“Si človek????? Môžeš byť!!! Hľadá sa Majka!!! 
17-ročné dievča, ktoré sa pohrešuje, plávalo včera vo Váhu pri PU a začala sa topiť. Si človek? Tak sa nepýtaj kedy, akým spôsobom a sprav niečo pre toto dievča, jej rodinu.  Stále sa po nej pátra. Nie je predsa najkrajší zmysel na svete byť užitočný? (pomáhať blížnemu svojmu) Buď aj ty!! Buď človek… Nevieme si ani predstaviť, aké sú to ťažké chvíle pre rodinu a blízkych, možno aj pre samotnú Majku. Nádej predsa umiera posledná. 
Ak chceš byť v živote užitočný, začni teraz a pomôž človeku: 
A) zdieľaj!!!! 
B) Choď sa prejsť a pomôž ju nájsť: okolie Púchova- Váh (pátranie prebieha), spýtaj sa tam, ako môžeš pomôcť. Poprosím korektné komenty s údajmi, pomocou pri pátraní, organizovaní pátrania. 
Si človek? Verím, že si
14:30 pri Muriku v Púchove, pátranie a pomoc Majke (kto býva nižšie Ladce a ďalej to má tiež určite zmysel!),” uvádza sa vo výzve, ktorá sa šíri po celom Slovensku.

Zdroj|Foto: Facebook