Legendárny tréner Sir Alex Ferguson bol hospitalizovaný kvôli krvácaniu do mozgu a teraz by mal byť na jednotke intenzívnej starostlivosti. Celý športový svet mu posiela pozdravy a modlitby. Liverpool, odveký rival Machestru United, ktorý Ferguson viedol dlhých 26 rokov, ale všetkých prekonal!

Sir Alex Ferguson je legendárny škótsky tréner, ktorý v rokoch 1986 – 2013 viedol anglický tím Manchester United a na svojej lavičke odkoučoval viac ako 1200 stretnutí. Po tom, čo sa prevalili informácie, že musel byť operovaný kvôli krvácaniu do mozgu a momentálne je na jednotke intenzívnej starostlivosti, mu vzdali úctu a poslali pozdrav viacerí jeho rivali. Ako prvá to bola napríklad stránka Arsenalu, ktorá na sociálnej sieti zverejnila fotku Fergusona s Arséne Wengerom a k ich snímke priložila text: „Myslíme na teba, Sir Alex.“

Nezmieriteľnú rivalitu medzi mestskými klubmi z Manchestru odložili stranou aj ľudia z Manchestru City, ktorí na Twitteri zverejnili status venovaný Sirovi Alexovi. „Všetci v Manchestri City želajú Sirovi Alexovi Fergusonovi plné a rýchle zotavenie po operácii.“ Tento tweet bol doplnený tiež o hashtag #footballfamily.

Najväčším rivalom Manchestru United však nie je Arsenal ani City, ale Liverpool FC. A práve tento anglický veľkoklub svojim odkazom pre Fergusona zaujal azda zo všetkých najviac.  Na oficiálnej stránke mužstva sa totiž objavil článok, v ktorom sa píše, že každý z Liverpool Football Club je myšlienkami pri 76-ročnom Škótovi.

V spomínanom článku sa ďalej uvádza, že Liverpool ponúka Alexovi Fergusonovi, jeho rodine, ale aj svojmu rivalovi Manchestru United plnú podporu a prípadnú pomoc. Liverpool FC tak vzdal slávnemu koučovi úctu za to, ako sa zachoval voči ich klubu v rokoch 1989 a 2012.

V roku 1989 sa totiž udiala obrovská katastrofa, známa ako Tragédia v Hillsborough. Kvôli nepokojom a tlačenici na štadióne v Sheffielde vtedy prišlo o život 96 fanúšikov Liverpoolu a ďalších 700 bolo zranených. Od roku 1993 tak majú „The Reds“ v oficiálnom znaku dva plamienky na krajoch svojho loga ako večnú spomienku na túto tragédiu.

Alex Ferguson, vtedy hlavný kouč rivalského Manchestru United, bol jedným z prvých mužov, ktorí ponúkli Liverpoolu okamžite pomoc. Svoj obrovský charakter však Sir Alex predviedol aj v roku 2012. Pred vzájomným zápasom United a Liverpoolu sa totiž vedenie tímu z Anfield Road rozhodlo vzdať poctu obetiam z Hillsborough.

Ferguson v tom čase nariadil svojim hráčom, aby si aj napriek obrovskej rivalite uctili túto tragédiu a navyše im mal zakázať akékoľvek provokácie či nevhodné gólové oslavy. Taktiež nariadil, že ak niektorí z futbalistov Manchestru United bude v danom zápase faulovať hráča Liverpoolu, okamžite mu musí podať ruku a pomôcť mu vstať.

Tento článok je pripravovaný v spolupráci so >> ŠportovýMagazín.sk <<

Zdroj|Foto: Givemesport.com, Twitter, Liverpoolfc.com