Cena za benzín v ostatných dňoch závratne vystrelila a motoristi musia siahať stále hlbšie a hlbšie do vrecka. Ak aj vy chcete na pohonných hmotách aspoň trochu ušetriť, podarí sa vám to na týchto miestach!

Podobná situácia s cenami pohonných látok bola na Slovensku naposledy pred štyrmi rokmi. Rozdiel v peňaženke je však citeľný aj oproti minulému roku, keď vodiči za najpredávanejší 95-oktánový benzín zaplatili v priemere 1,283 eur a za naftu 1,119 eur. Aktuálne sa priemerné ceny benzínu šplhajú až na 1,393 eur/liter a nafty na 1,263 eur/liter. Benzín teda zdražel o 11 centov a nafta až o 15 centov za liter paliva.

Zdražovaniu sa pritom nevyhneme ani v nadchádzajúcich dňoch, kedy budú ceny motoristom dvíhať tlak ešte viac ako doteraz. Odborník Boris Tomčiak pre portál pluska.sk uviedol, že tomu tak bude minimálne do konca mája. Za zvyšovanie cien vraj môže stúpanie ceny ropy na svetových trhoch. Lacnejšie ako na Slovensku sa vám podarí natankovať už tradične u našich susedov – v Česku, Rakúsku, Maďarsku aj Poľsku. Ak sa ale nechystáte kvôli tankovaniu vycestovať do zahraničia, najlacnejšie vo vašom okolí môžete natankovať –TU–!

Zdroj: pluska.sk | Foto: Pixabay