Bratia Danišovci boli v prvej polovici 90-tych rokov priam postrachom pre celú Bratislavu. Jozef alias Papas a najmä Vladislav alias Tuti štvali nielen bežných ľudí, ale aj ostatné mafiánske skupiny. Dodnes sa hovorí, že táto dvojka nemala žiadne zábrany. Okrádali ľudí priamo na ulici či v bare, znásilňovali ženy a popritom donášali informácie z mafiánskych kruhov polícii, ktorá ich vďaka tomu dlhodobo tolerovala.

Obaja bratia sa obliekali po vzore talianskej mafie, no s utajenosťou a umom talianskych gangstrov nemali vôbec nič spoločné. Boli to v prvom rade grázli, ktorí na seba upozorňovali všade, kde sa objavili. Tuti bežne neplatil účty v podnikoch a na bloček sa iba podpísal svojou prezývkou na znak toho, že od neho nemá nikto nič chcieť.

Na našom Facebooku MANMAGAZIN nájdete pre chlapa to najlepšie ? Sledujte ho >>>TU<<<

Postrachom bol i pre taxikárov, ktorým nielenže neplatil, ale ich aj vyhrážkami nútil dať mu všetky ich peniaze. Časom sa mu taxikári začali vyhýbať a keď ho nejaký z nich zbadal, radšej okamžite uháňal preč. V roku 1995 na stretnutí vedúcich postáv mafie na Slovensku dokonca vysmial Mikuláša Černáka potom, čo sa mu boss bossov vyhrážal zabitím.

V tom istom roku sa však život Tutiho aj jeho brata Papasa skončil. 6. júla 1995 vybuchla v ich aute bombová nálož a ich telá boli surovo rozmetané po centre Bratislavy. Išlo o oficiálne prvú mafiánsku popravu na Slovensku, ktorej príprava sa pripisuje dvojici Mikuláš Černák a Miroslav Sýkora – tí vykonaním tohto skutku poverili Róberta Lališa (alias Kýbel) a Jozefa Roháča – známeho profesionálneho zabijaka. Celý príbeh bratov Danišovcov si môžete teraz vypočuť na videu z YouTube kanála ABY_SI_VEDEL.

Slovenská mafia – bratia Danišovci

Foto|Video: YouTube/ABY_SI_VEDEL