Najslávnejší mafiánsky boss Slovenska v uplynulom čase prezrádza tajomstvá niekdajšieho podsvetia ako na bežiacom páse. A nie je tomu inak ani teraz. Spoza múrov leopoldovskej väznice odišiel list podpísaný Mikulášom Černákom, ktorý by mal diskreditovať budúceho policajného prezident Milana Lučanského, pretože spolupracuje s mafiou!

Černák list adresoval bývalému ministrovi vnútra Tomášovi Druckerovi. Zaoberá sa v ňom bývalými kauzami okolo nastávajúceho policajného prezidenta. Lučanský má vraj styky s mafiánskymi bossmi a so samotným Černákom si tyká, aj keď sa postaral o jeho doživotie.“Píšem preto, nakoľko sa nedávno ku mne dostali informácie, že niektorí bývalí mafiáni, Ján Kán a spol., sa už tešia na výmenu policajného prezidenta…,” napísal Černák v liste ministrovi.

Černák ďalej tvrdí, že má o Lučanskom “vážne pochybnosti”. Dokonca bol podozrievaný z toho, že pomáhal Karolovi Mellovi pri jeho ukrývaní sa v cudzine. V liste sa ďalej píše aj o likvidácii dôležitých materiálov, ktoré mohli usvedčiť mnohých kriminálnikov. Tieto dokumenty však Lučanský zničil, čím došlo k premlčaniu trestného stíhania voči šiestim osobám vrátane mafiána Jána Kána.

Černák v liste ďalej opisuje, ako sa mal Lučanský podieľať na tom, aby mu vyšetrovatelia neverili, keď začal objasňovať mafiánske vraždy z deväťdesiatych. “…Lučanský sa osobne zúčastnil dvoch porád vyšetrovacích tímov, kde opakovane prítomným vyšetrovateľom zo svojej vtedajšej pozície viceprezidenta PZ (rok 2014) tvrdil, aby mi nič, čo budem vypovedať, neverili. Tento neprofesionálny prístup zvolil aj napriek tomu, že nevedel, čo budem vypovedať a ani nevedel, či moje tvrdenia budú podporovať aj iné vykonané dôkazy,” tvrdí Černák.

Boss všetkých bossov ďalej spochybňuje i majetkové pomery Lučanského. Tie navrhuje podrobne preveriť a jeho zbohatnutie pripisuje práve k obdobiu, kedy začal riešiť trestnú činnosť jeho skupiny. Dodáva však, že zo skupiny Černákovcov obvinil Lučanský len jeho a ešte zopár mŕtvych mafiánov. Ďalšie veľké ryby, ako napríklad Ján Kán, si dodnes behajú po slobode a majú nemalý kapitál, dodáva Černák v kontroverznom liste.  K svojmu majetku sa Lučanský vyjadril na tlačovke, kde sa ho zastala aj ministerka Saková. Potvrdila, že prešiel finančnou kontrolou, bezpečnostnou previerkou či testom na detektore lži.  

černák listčernák listčernák list

Zdroj: topky.sk | Foto: Facebook