Slovenského obrancu Zdena Cháru čaká už 22. sezóna v NHL. V budúcom ročníku bude kapitán Bostonu Bruins dokonca najstarším hráčom celej ligy, s čím sa samotný Chára pochválil svojim sledovateľom na Instagrame. Na tento príspevok zareagoval dokonca aj hokejový „Matuzalem“ Jaromír Jágr! 

Zdeno Chára oslávil tento rok už 42. narodeniny, no aj napriek tomu je stále jedným z najviac vyťažovaných hráčov celej NHL. Keďže na sebe pravidelne maká, tak pre neho ďalší ročník najlepšej hokejovej súťaže sveta nebude žiadnym problémom. Chára sa síce priznal, že jeho prvá sezóna v NHL bola už veľmi dávno, no stále sa cíti mladý a podľa neho je vek iba „myslené číslo“.

K príspevku o tom, že bude najstarším aktívnym hráčom v profilige, mu pribudlo obrovské množstvo gratulačných a pochvalných komentárov, no najviac pobavil český veterán Jaromír Jágr. Toho vo veku 47 rokov čaká sezóna v českej najvyššej súťaži v drese jeho rodného Kladna. Jágr narážal vo svojom komentári práve na to, že má Zdeno šťastie, pretože ak by Jarda nepodpísal s Kladnom, tak by ho v NHL zosadil z trónu. A ktovie, možno sa na umení týchto dvoch velikánov budeme zabávať aj o desať rokov!

Jágr odpoveď Chárovi

Foto: Instagram/Zeechara33, Twitter, YouTube