Z každej strany počúvate, že sa o seba musíte starať a dobre vyzerať. Hovoria vám, že každý správny gentleman musí byť upravený a musí používať takú či onakú kozmetickú novinku, bez ktorej vás jednoducho žiadna nebude chcieť.

Zabudnite na to! Samozrejme, starať by ste sa o seba mali, to patrí k základom medziľudského kontaktu, pričom všakovaké kozmetické produkty už dávno nie sú doménou len vašich polovičiek či „metrošov“. Určite ale nepotrebujete tony výrobkov! Stačí vám jediná vec, ktorá sa postará (takmer) o všetko. Olej.

Ak chcete, môžete si zaobstarať viacero druhov, každý na niečo iné, ale z vlastnej skúsenosti a zo skúseností tisícok ľudí vám postačí len jeden – ten kokosový. A využijete ho na všetko! Na suchú kožu, na čistenie aj hydratáciu pokožky, na vlasy, na bielenie zubov, po opaľovaní, na varenie, na vŕzgajúce pánty na dverách, na topánky, pre psa na lesklú srsť, na fúzy a bradu, na erotickú masáž a aj ako lubrikant. Jeho možnosti sú naozaj nekonečné.

Na tvár

Ľudská pokožka prirodzene obsahuje oleje. Keď jej chýbajú, je buď suchá, červená, svrbí a páli alebo práve naopak, snaží sa tento deficit dohnať a mastí sa ešte viac. Keď budete pravidelne používať olej po sprche ako pleťový krém, nielen vy, ale aj vaše okolie si určite všimne zmenu. Navyše tým spomalíte prirodzený proces starnutia pokožky a keď budete dôsledný, vrásky si vás nájdu o dosť neskôr než bez oleja.

Skvelo funguje aj ako olej na holenie alebo naopak na ošetrenie brady a fúzov, ak si ich pestujete. Budete vyzerať upravenejšie a, logicky, atraktívnejšie.

Na vlasy

Či máte krátke alebo dlhé, naneste si na ne olej asi 15 minút pred tým, než si ich umyjete. Budú jemnejšie, vyživené a lesklé, ľahšie sa vám budú upravovať a vaša drahá sa vám s nimi bude veľmi rada hrať. A to je taaakeee príjemné!

Na zuby

Počuli ste už o metóde oil pulling? Ide v nej o to, že si dáte do úst čajovú lyžičku kokosového oleja a niekoľko minút si ním pláchate ústa. Funguje to ako prevencia zápalov ďasien, množenia baktérií a nepríjemného zápachu z úst. Okrem toho ľudia spozorovali aj šetrné vybielenie skloviny a menší výskyt zubných kazov.

V posteli

Predstavte si relaxačnú masáž s olejom, s ktorým jej potom môžete zájsť až TAM. Okrem toho, že kokosový olej funguje skvelo ako masážny olej, je aj výborným lubrikantom, ktorý navyše na intímnych partiách pôsobí antimikoticky.

Na všetko ostatné

Okrem toho ho využijete aj na všetko ostatné. Usmažíte na ňom palacinky, upečiete koláč (dobre, tak vy nie, ale vaša polovička určite), ošetríte ním kožený opasok, naleštíte poltopánky, vyriešite vŕzgajúce dvere lepšie ako s „wedečkom“ a poznáte tie škaredé stopy po samolepiacich etiketách? Aj tých sa vďaka nemu zbavíte.

Ďalšie naše články nájdete na Manmagazin.sk — TU

Námet: askmen.com | Foto: twitter.com, giphy.com