Milovník konšpiračných teórií sa pokúsil vyvrátiť snáď ten najzaužívanejší fakt z hodín zemepisu. Vďaka vodováhe, ktorú si vzal na palubu lietadla, chce celému svetu dokázať, že naša planéta nie je vonkoncom guľatá!

Aj keď je dávno vedecky potvrdené, že Zem má tvar (skoro) gule, nájdu sa aj jedinci, ktorí sa za každú cenu snažia tento fakt vyvrátiť a vytvárajú tak rôzne konšpiračné teórie. Jedným z takýchto nespokojných indivíduí je aj chlap s prezývkou D Marble, ktorý chce za každú cenu ľuďom otvoriť oči a vyvrátiť klamstvo o guľatej podobe našej planéty.

D Marble prepašoval na palubu lietadla vodováhu a zároveň celý svoj let zo Severnej Karolíny do amerického Seattlu nahrával na kameru. Vďaka stavbárskemu nástroju chcel pasažier, ktorý sám seba nazýva „realista“, zistiť, aké zakrivenie sa mu podarí zaznamenať na tejto vyše 200 míľ dlhej trase. Vzduchová bublinka vo vodováhe sa podľa jeho matematických výpočtov mala zákonite vychýliť.

Bublinka však počas celého letu ostala uprostred náradia a nepohla sa ani o milimeter. Chlap teda tvrdí, že pokusom získal jednoznačný dôkaz o tom, že naša matička Zem je plochá!

Zdroj: unilad.co.uk | Video/Foto: YouTube, giphy