Len prednedávnom sa dostala do kín akčná sci-fi dráma Tenet, ktorá mala veľmi pozitívne ohlasy. Režisér a tak trochu vizionár vo svete filmu Christopher Nolan ešte zatiaľ nenatočil ani jeden zlý film. Uznávaný Angličan má svojský štýl a momentálne je jedným z najlepších režisérov na filmovom trhu.

Vybrali sme pre vás 10 najlepších snímok (dokopy ich má 14) aj s krátkymi popismi od tohto úspešného režiséra. Ktorý z nich sa vám páčil najviac? Anketu nájdete na konci článku.

10. Memento

Film o chlapíkovi menom Leonardo, ktorý trpí výpadkom krátkodobej pamäti. Kompenzuje to tým, že si všetko fotí a dôležité fakty si tetuje na svoje telo. Jeho žena bola zavraždená a on sa snaží vypátrať vraha. Dej je rozprávaný zvláštnym spôsobom, ktorý ide takpovediac dozadu a musíte byť veľmi pozorní, aby vám nič neušlo.

9. Insomnia

Dvaja detektívi Dormer a Eckhart vyšetrujú prípad vraždy mladej študentky na Aljaške. Tam sa zoznámia s detektívkou Ellie, ktorá im bude pomáhať. Hlavným podozrivým sa stáva spisovateľ Finch. Jedného z dvoch detektívov si zahral aj herec Al Pacino.

Na našom Instagrame MANMAGAZIN.SK nájdete pre chlapa to najlepšie 😎 Sledujte ho >>>TU<<<

8. Batman začína

Mladý milionár Bruce Wayne cestuje po svete a hľadá spôsob, ako by bojoval s nespravodlivosťou. Nachádza tajný spolok – Ligu tieňov, kde sa naučí bojovým umeniam. Po návrate do mesta Gotham vypustí do sveta svoje druhe ja – Batmana a bojuje proti zlu, ktoré ohrozuje mesto.

7. Dokonalý trik

Film o dvoch súperiacich kúzelníkoch, ktorých si zahrali Christian Bale a Hugh Jackman. Snaha prekonať toho druhého ich privádza až na pokraj svojich možností, či dokonca riskovanie vlastného života. Snímka so sebou prináša fascinujúci dej a zopár nečakaných zvratov.

The Prestige

6. Temný rytier

Pokračovanie príbehu o temnom rytierovi a doteraz najlepšie hodnotený Batman. Bruce Wayne čelí novému nepriateľovi – Jokerovi, ktorého si zahral herec Heath Ledger a za svoj výkon získal aj sošku Oskara. Bohužiaľ, cena mu bola udelená posmrtne, pretože Heath nečakane zomrel (nesprávne skombinoval viaceré lieky a otrávil sa).

5. Počiatok

Hlavnú úlohu si tu zahral Leonardo Dicaprio a asistuje mu viacero hviezdnych hercov a herečiek Hollywoodu. Príbeh o kradnutí vzácnych informácií z podvedomia ľudí počas spánku. Tento sci-fi trhák s originálnym námetom a ešte lepším spracovaním si vyslúžil štyroch Oskarov.

Inception

4. Temný rytier povstal

Záverečná snímka z tejto trilógie. Dej sa odohráva po ôsmich rokoch od udalostí z predošlého dielu a vyzerá to tak, že Bruce Wayne už zavesil svoj plášť na klinec. Všetko však zmení príchod nového nepriateľa. Terorista Bane bude pre Batmana tou najväčšou výzvou.

3. Interstellar

Epická vesmírna odysea o tom, ako sa naša planéta pomaly, ale isto stáva neobývateľnou, a tak sa skupinka astronautov vydáva hľadať pre nás nový domov – novú obývateľnú planétu. Na svojej ceste budú musieť prejsť cez čiernu dieru, aby sa dostali do vzdialenejších končín vesmíru. Tento príbeh je sprevádzaný veľkolepou hudbou z pera Hansa Zimmera a vyslúžil si Oskara za špeciálne efekty.

Interstellar

2. Dunkirk

Vojnová dráma o evakuácii obkľúčených francúzskych, britských a belgických vojakov z pláží mesta Dunkirk vo Francúzsku na jar 1940. Snímka získala troch Oskarov.

1. Tenet

Najnovší film od britského režiséra. Tenet je veľmi komplikovaný film, ktorý treba pozerať pozorne od začiatku do konca, aby ste mu rozumeli. Dvaja agenti sa vydávajú na extrémne nebezpečnú misiu na záchranu sveta. Pravidlá časopriestoru ako aj fyzikálne zákony tu neplatia tak ako ich poznáme, čo robí misiu ešte náročnejšou.

Tenet

Najlepší film od Christophera Nolana

View Results

Loading ... Loading ...

Foto: YouTube, Facebook

Staňte sa redaktorom Manmagazinu, viac info o našej ponuke nájdete – TU