Slovenská tenistka Dominika Cibulková oznámila, že mení svoje trvalé bydlisko a sťahuje sa zo Slovenska. Kvôli rovnakému dôvodu z rodnej krajiny odišli i Dominik Hrbatý či Peter Sagan.

Ešte pred časom sa mama tenistky sťažovala, že Dominika musí štátu platiť obrovské peniaze za nič: „Do Sociálnej poisťovne platí mesačne stovky až tisíce eur, ďalšie stovky na zdravotné poistenie. V princípe však nič z tých zaplatených peňazí nemá ani mať nebude.“ Sama Domča pre magazín Forbes nedávno povedala, že práve kvôli odvodom nad odchodom zo Slovenska uvažuje: „Najradšej by som mala trvalý pobyt na Slovensku, ale za týchto podmienok musím rozmýšľať aj nad alternatívou.“ 

Ako v týchto dňoch vyplávalo na povrch, tenistka sa nakoniec pre odchod z rodnej krajiny predsa len rozhodla. Pre športky.sk potvrdila, že sa spolu s manželom sťahujú a svoje nové trvalé bydlisko budú mať v Dubaji v Spojených arabských emirátoch. Našu krajinu však bude reprezentovať i naďalej: „V Dubaji som našla miesto, ktoré mi poskytuje komplexne tréningové možnosti a predovšetkým špičkovú lekársku starostlivosť, ktorá je vzhľadom ma moju športovú kariéru i profesný vek najdôležitejšia. Zmenila som len trvalé bydlisko, no navždy ostanem Slovenkou, reprezentujúcou túto krajinu,“ prezradila Dominika.

Tento článok je pripravovaný v spolupráci so ŠportovýMagazín.sk, lajknite si ho na Facebooku

Zdroj: športky.sk | Foto: facebook, pixabay