Čínske médiá tvrdia, že ich krajina vyvinula zbraň, o ktorej vývoj sa doteraz beznádejne snažili rôzne mocnosti. Poznať ju môžete zo sci-fi filmov či počítačovýh hier. Táto novinka sa volá ZKZM-500.

Konkrétne ide o laserovú pušku s dostrelom 800 metrov a nevídanou účinnosťou. Podľa dostupných informácií nevydáva vôbec žiadny zvuk a jej lúč je dokonca neviditeľný. Pri použití na človeka môže spôsobiť okamžitú tzv. karbonizáciu pokožky, to znamená, že sa vám koža okamžite spáli a premení na uhoľ.

Zaujímavé sú aj informácie o použití na dopravné prostriedky. Pri strele z ZKZM-500 do dopravného prostriedku do časti, kde sa nachádza palivová nádrž, by sa automobil či lietadlo okamžite vznietili. To je ale infomácia trošku v rozpore s predhádzajúcou. Myslíme si totiž, že ak by bol pri takomto účinku zasiahnutý človek, jeho telo by muselo byť prepálené skrz-naskrz.

V každom prípade, Číňania hlásia, že zbraň je vyrobená, váži okolo 3 kilogramov, je dokonca pripravená na masovú výrobu a vraj môže byť bez problémov pripevnená na autá, lode či lietadlá. Hodnota ZKZM-500 je 13 000 Eur a vzhľadom na to, že nepotrebuje žiadnu minúciu, ide o pomerne dobrú cenovku. Zbraň disponuje lítium-iónovou batériou, ktorá má zvládnuť 1 000 jednotlivých výstrelov, pričom každý trvá 2 sekundy.

Čína síce tvrdí, že má svoju novinku nasadiť pri boji proti teroristom a rukojemníckych situáciách, no na vládnom webe sa podľa South China Morning Post mali objaviť už aj náznaky využitia pri nelegálnych protestoch.

Zdroj & Foto: SCMP