Uplynulý víkend sa niesol v znamení futbalového sviatku, ktorým bolo El Clásico medzi Barcelonou a Realom Madrid (2:2). Zápas priniesol viacero kontroverzií, ale aj zranenie jednej z najväčších hviezd na trávniku a síce Cristiana Ronalda. Čo povedal CR7 Piquému po tom, ako ho obranca „Blaugranas“ zranil?

V nedávnom El Clásicu sa z vedenia 1:0 radovali Katalánci po góle Suáreza, ale len do 14. minúty, pretože vtedy sa strelecky presadil Cristiano Ronaldo. Jeho zásah však sprevádzal tvrdý stret s obrancom Gerardom Piquém, po ktorom Portugalčan ani nepredviedol svoju typickú oslavu, ale len pomaličky krívajúc odkráčal zo šestnástky súpera.

Kamery zachytili rozhovor medzi Piquém a Ronaldom, pri ktorom mal CR7 povedať obrancovi katalánskeho klubu: „Me rompiste el pie,“ čo znamená „Zlomil si mi nohu.“ Ako býva v Španielsku zvykom, následne si hviezda Realu Madrid zakryla ústa, aby čitatelia z pier nemohli odhaliť, ako debata medzi ním a Piquém pokračovala. Priateľská konverzácia to však zrejme nebola.

Cristiano Ronaldo napokon odohral celý prvý polčas, ale do toho druhého už nenastúpil, keď ho Zidane nahradil Marcom Asensiom. Podľa posledných správ by Ronaldove zranenie nemalo byť také vážne, aby ohrozilo jeho účasť vo finále Ligy majstrov, ktoré je na programe 26. mája 2018. Španielsky Real Madrid v ňom vyzve anglický Liverpool FC.

Ronaldo a Piqué rozhovor v El Clásicu

Tento článok je pripravovaný v spolupráci so >> ŠportovýMagazín.sk <<

Foto|Video: Twitter, Streamable.com