Po utorňajších odvetných zápasoch štvrťfinále Ligy majstrov sa hovorilo o obrovskej dráme na Olympijskom štadióne v Ríme, o ktorú sa postaralo domáce AS a Barcelona. Od záverečného hvizdu poriadne neuplynulo ani 24 hodín a na senzačný zápas si takmer nikto nespomenie. Do centra diania sa totiž dostal ďalší super šláger, o ktorého konci sa bude diskutovať možno aj niekoľko mesiacov.

O neuveriteľný zápas sa postaral Real Madrid s turínskym Juventusom. Talianskemu klubu sa po domácej prehre 0:3 dávali iba minimálne šance na postup. S tým sa ale hráči „Starej dámy“ nechceli zmieriť, čo už v druhej minúte gólom dokázal Mandžukič. Chorvátsky forvard pridal do prestávky aj druhý gól a hráči kráľovského klubu na čele s trénerom Zidanom sa začali obávať o výsledok.

Ešte väčšia rana prišla v 61. minúte, keď skóre dvojzápasu na 3:3 vyrovnal Matuidi. Blížil sa koniec zápasu, bežala 93. minúta a už už sa zdalo, že neuveriteľná dráma vyvrcholí v predĺžení. V tom však prišiel posledný útok Realu a neohrabaný zákrok Benatiu na Vázqueza, ktorý sa v pokutovom území chystal zakončiť. Hlavný arbiter Michael Oliver nezaváhal a ukázal na 11-metrový bod.

Kapitán Juventusu Gigi Buffon neovládol emócie, okamžite vyštartoval proti rozhodcovi a adresoval mu niekoľko štipľavých slov, medzi nimi i frázu, ktorá v preklade znamená „Odj*b sa!“. Michael Oliver mu v momente ukázal červenú kartu a 40-ročného brankára poslal pod sprchy. Následný pokutový kop Cristiano Ronaldo premenil a výsledkom 1:3 poslal Real do semifinále. Legendárny Buffon tak smutne ukončil s najväčšou pravdepodobnosťou svoju poslednú sezónu v Champions League.

Zákrok na Vázqueza a červená karta pre Gigiho Buffona

Tento článok je pripravovaný v spolupráci so ŠportovýMagazín.sk, lajknite si ho na Facebook

Zdroj|Foto: Twitter