Mnoho hokejových fanúšikov má v tejto najrýchlejšej kolektívnej hre sveta veľmi rado pästné výmeny. Medzi najznámejších bitkárov zámorskej NHL v posledných rokoch jednoznačne patril Donald Brashear. A čo sa stalo, keď sa tento robustný Američan rozhodol skúsiť MMA? 

Donald Brashear hrával zámorskú profiligu v rokoch 1993 – 2010, obliekal v nej dresy piatich klubov – Montreal Canadiens, Vancouver Canucks, Philadephia Flyers, Washington Capitals a New York Rangers a preslávil sa ako jeden z najlepších bitkárov svojej generácie. V roku 2011 sa však 191 cm vysoký Američan rozhodol skúsiť aj iný druh bojového športu a síce slávne MMA.

Sledujte Manmagazin.sk aj na Instagrame — TU —

Do klietky sa proti Donaldovi Brashearovi postavil Mathieu Bergeron, ktorý ale ani netušil, že ho čaká doslova smršť. Brashear sa na svojho súpera okamžite vrhol a uštedril mu niekoľko rán, na ktoré jeho súper nebol absolútne schopný reagovať. Bývalý bitkár z NHL vyhral po TKO po 21 sekundách. Už nikdy viac sa však v MMA neobjavil. Špekuluje sa, že je to kvôli tomu, lebo vedenie súťaže si neprialo, aby bývalý hokejista dával takéto nakladačky profesionálnym fighterom.

Donald Brashear v MMA (vs. Mathieu Bergeron)

Donald Brashear: Top 10 bitiek v NHL

Tento článok je pripravovaný v spolupráci so ŠportovýMagazín.sk, lajknite si ho na Facebooku

Foto|Video: YouTube, Twitter