Futbalový svet bude čoskoro bohatší o nového majstra sveta. Na štadióne v Lužnikách budeme netrpezlivo čakať, či sa nevyspytateľným Chorvátom podarí ďalší veľký zázrak. Vo finále budúc chcieť poraziť favorizovaných Francúzov.

Chorváti sa v súboji o finále stretli s hrdým Anglickom. Zápas priniesol mnoho dramatických a infarktových momentov. Po riadnom hracom čase bol stav na ukazovateli nerozhodný 1:1, keď za Angličanov už v 5. minúte otvoril skóre krásnym priamym kopom Trippier. Chorvátom sa zápas podaril vyrovnať až v 68. minúte po presnom zásahu Perišiča.

V prvom predĺžení diváci gól nevideli a už už sa schyľovalo k pokutovým kopom. Prišla však 109. minúte a nečakaný gól Maria Mandžukiča. Angličanom sa už stav nepodaril vyrovnať a tak si zahrajú s Belgickom o pozíciu 2. svetového vicemajstra.

Zaujímavým momentom zápasu bola posledná minúta prvého predĺženia. Počas nej sa brankár Pickford zrazil s Mariom Mandžukičom. Vyhecovaný anglický brankár ležiacemu Chorvátovi adresoval poriadne štipľavé slová. “Vstávaj, ty sk*rvený blbec,” odčítali anglickí fanúšikovia z pier svojho brankára. Mandžukičova pomsta bola viac než sladká. O niekoľko minút neskôr sa gólov presadil a Angličanom poslal na lietadlo.