Stefano Domenicali, šéf automobilky Lamborghini, nenecháva nič na náhodu. Miesto v nebi sa rozhodol poistiť si slušným a skromným darom cirkvi, rovno jej najvyššiemu predstaviteľovi. Pápežovi predsa neprinesiete do daru kľúčenky a tričká s logom automobilky. Svätý otec František teda získal ako milodar úplne nové Lamborghini Huracán.

Načo pápež také auto využije? Expresne rýchla doprava k zomierajúcim kvôli poslednému pomazaniu? Rýchly prevoz milodarov od ovečiek ku kostolu? Náboženská výchova cestných pirátov na diaľnici? Asi vás neprekvapí, že 80-ročný svätý otec diablov stroj s nekresťanskými 573 koňmi veľmi nevyužije. Auto teda čakala jediná možná a správna obeta. Putovalo do dražby s cieľom získať prostriedky na charitu.

Odhadovalo sa, že sa auto predá za 250 – 350 000 eur. Z výsledku by sa zlatokopeckým mníškam vo Vatikáne až dvíhali habity a padali im ružence z rúk. Huracán v špeciálnej a jedinečnej konfigurácií stvorenej jedine pre pápeža Františka vydražili za donebavolajúcich 715 000 eur! Teraz už ľutujete, že ste neminištrovali usilovnejšie, však?

Redakcia manmagazin.sk vyjadruje obrovskú radosť zo sumy vydraženej na dobročinné účely a verí, že za metafory uvedené v tomto článku nezhorí v pekle. Amen.

Foto: carthrottle.com