Najpopulárnejší cyklista na svete Peter Sagan (29) strávil uplynulé tri sezóny v drese nemeckého tímu BORA-hansgrohe. Podľa posledných informácií z Talianska to však vyzerá tak, že jeho dni v tomto družstve by mohli byť definitívne zrátané! 

Sagan zažil v drese BORA-hansgrohe úspešné tri sezóny, počas ktorých vyhral dvakrát zelený dres v bodovacej súťaži na Tour de France a minulý rok aj slávnu klasiku Paris-Roubaix. Aj napriek tomu talianske médiá prišli so správou, že Sagan by sa mohol presunúť do iného tímu. Zmluvu síce má do roku 2021, no v podobe 25-ročného Pascala Ackermanna z Nemecka mu pribudla výrazná špurtérska konkurencia.

Práve na Ackermanna sa nemecký tím plánuje spoliehať aj na budúcoročnom Tour De France a v Bora-hansgrohe je okrem neho viacero sľubných jazdcov ako napríklad Maximilian Schachmann alebo kvalitný vrchár Emanuel Buchmann. V súvislosti so Saganom preto Taliani skloňujú odchod do bohatých arabských tímov UAE Team Emirates či Bahrain-Merida, ktoré by určite vedeli ponúknuť pekné peniaze a vybudovať partiu okolo neho ako hlavného lídra. Fanúšikovia sú teda zvedaví, ako sa celá táto situácia nakoniec vyvinie, no Sagan bude dozaista nebezpečným súperom v ktoromkoľvek drese.

Peter Sagan najlepšie momenty

Zdroj: Oasport.it | Foto|Video: Instagram/Petersagan, YouTube