Nedeľný večer sa niesol v znamení obrovskej tragédie, ktorá zasiahla milióny športových fanúšikov po celom svete. Legendárny basketbalista Kobe Bryant tragicky zahynul vo veku 41 rokov. 

V nedeľu 26. januára 2020 sa v Los Angeles odohralo letecké nešťastie, pri ktorom vyhaslo päť ľudských životov. Medzi obeťami pádu helikoptéry bol aj legendárny americký basketbalista Kobe Bryant, ktorý zahynul vo veku 41 rokov.

Podľa posledných správ mali obete pri hrozivom páde zažívať desivé chvíľe, keďže helikoptéra už krátko po štarte údajne začala vydávať nepríjemné zvuky a následne sa zrútila k zemi, kde začala nekontroľovateľne horieť. Miestna polícia zatiaľ celý prípad vyšetruje, ale podľa všetkého za túto tragédiu nemôže ľudský faktor, ale zlyhanie stroja.

Kobe Bryant patril medzi najznámejších basketbalistov a všeobecne najznámejších športovcov sveta vôbec. V slávnej NBA odohral dve desaťročia, konkrétne od sezóny 1996/97 až do konca kariéry po ročníku 2015/16. Po celý čas bol verný jedinému klubu a síce Los Angeles Lakers. Česť tvojej pamiatke, Kobe.

Zdroj: Latimes.com | Foto|Video: Twitter